Vysněná práce v realitách

Baví vás sledovat nemovitosti? Zajímáte se o volné byty, domy na prodej i dlouhodobý pronájem a chcete činit lidem radost? Pak je práce v realitách jako stvořená právě pro vás. Být realitním makléřem je totiž práce v mnoha oborech. Kromě toho, že je makléř finančním a právním poradcem, pracuje v terénu i kanceláři a samozřejmě funguje jako asistent a psycholog. Byť si někteří stále myslí, že hlavním úkolem makléře je prodat neprodejné nemovitosti, opak je pravdou. Klíčová je komunikace s klienty, soulad s jejich potřebami a hledání optimální nemovitosti či komerčních prostor přesně podle jejich představ, a to může být někdy pěkný oříšek.

Práce pro vytrvalce

Proto je práce realitního makléře vhodná především pro schopné, pilné jedince, kteří na sobě chtějí neustále pracovat. Nemusíte mít žádné specifické vzdělání, abyste dělali práce v realitách. Pokud tápete, jak se stát realitním makléřem, obraťte se na zkušenou realitní kancelář s letitým zázemím na českém trhu. RE/MAX Anděl hledá nové makléře nejen v Praze, kteří vnesou do této sféry nové poznatky, zkušenosti a energii. Důležité je umět se vcítit do potřeb druhých a pracovat na své vlastní osobě. S tím je spojeno například zdokonalení jazykových a komunikačních dovedností či vystupování před lidmi, což se v životě hodí opravdu každému. Jaký je plat realitního makléře, je častou otázkou. Práce je hodnocena podle nasazení, přičemž nováčci zpravidla začínají na padesátiprocentní provizi z každé transakce.

Jaký je pracovní den makléře?

V drtivé většině případů zastává realitní makléř práce všeho druhu a to v kanceláři, kdy zpracovává administrativu, tak i v terénu, kde pracuje s klienty a nemovitostmi. Aby měl realitní makléř plat podle svých představ, musí neustále hledat nové příležitosti, sledovat nabídky a být proaktivní. Práce to není pro každého, ale ten, kdo se cítí ve vyjednávání, obchodování, komunikaci a práci s lidmi jako ryba ve vodě, se v této práci najde a stane se nejen jeho profesí, ale zároveň i koníčkem.