Ušetřete s dotací Nová zelená úsporám

Poslední dobou se stále více hovoří o šetrnějším vlivu na životní prostředí. Proto vznikají programy, kde se podporují nejrůznější rekonstrukce, aby se vylepšily životní podmínky pro bydlení, ale zároveň se hlídají energetické, tepelné a izolační vlastnosti.

Zakládání zelených střech je stále populárnější

Už dávno se ví, že dobře provedená zelená střecha umí fungovat jako skvělá přírodní klimatizace. Týká se jí však i úspora energií, ale jen v případech, kdy se vše provede správně a dostaví se potřebný tepelně-izolační efekt. Problém nastává hlavně u starších budov, protože tady se nejprve provádějí celkové renovace spojené s otopnou soustavou, opláštěním domu a s okny. Nové stavby se ozelenění střechy přizpůsobují mnohem snadněji. Než se pustíte do výběru správné zeleně, nechte si posoudit statiku konstrukce. Poté následujte rady odborníka, ten vám poradí vše, co můžete uskutečnit a co nikoliv. Zelená střecha je podporována dotacemi. Hlavně díky těmto typů střech zatočíte s přehřátými domy během léta, vegetace bude držet teplotu na únosné hranici a nevyletí až na osmdesát stupňů Celsia. Rozhodně stojí za úvahu přeměna plochých střech, kde více hrozí přehřátí. Na povrch izolované střechy se položí minerální vata a na ni malá vrstva substrátu. Pak se místo osází rostlinami.

Zažádejte si o dotace na vaše renovace

Zdá se vám to příliš náročné? Nová zelená úsporám nabízí i jiné druhy dotací, mimo jiné také na výstavbu rodinných domů v pasivním a nízkoenergetickém standardu. Ušetřit můžete díky sluneční energii, když se vybavíte vlastním solárním systémem. Fotovoltaická elektrárna se instaluje na míru a vy získáte pěkné dotace při splnění stanovených podmínek. Podporují se i méně náročné projekty, kam spadá výměna oken, modernizace vytápění a výměna starých kamen na tuhá paliva za ekologičtější systém vytápění. Vaše žádosti lze podávat až do roku 2021 elektronickou poštou.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.