Co dělat, když je na Vánoce hluboko do kapsy?

Kvůli čím dál vtíravějším marketingovým taktikám obchodů už nejsou Vánoce známé jako “svátky pohody a klidu”, ale naopak s jejich příchodem nastává čas stresu, shonu a hysterického honění se do nákupních center pro vánoční dárky s rizikem, že nás stejně smýšlející davy v nákupní horečce ušlapou. Chcete se tomu všemu vyhnout, a ještě ušetřit? Máme pro vás tipy jak na to, aby peněženka utrpěla až o polovinu menší katastrofu, než tomu bylo třeba loni.

Rozbalené, ale nové

Kdo je takový hnidopich, aby lpěl na zapečetěné a bezvadné krabici, když jde primárně o dárek uvnitř? Existují servery, které za podstatně nižší cenu nabízejí produkty, které jsou nové a nepoužité. Sleva je vám nabídnuta jen za to, že byla krabice rozbalena a výrobek pravděpodobně nějakou dobu vystaven v obchodě jako předváděcí kus. Takové nákupy se nejvíce vyplatí v případě elektroniky, na které se dá krásně ušetřit i několik tisíc korun. A že bude “okoukaná”? Na kráse ani funkčnosti jí to přeci neubere. Příkladem takových stránek je například e-shop Rozbaleno.cz.

Srovnávání cen

Tuto praktiku už využívá mnoho lidí, ale možná právě vy ještě patříte mezi nákupčí, kteří ihned sahají po prvním zboží, co jim v obchodě padne do ruky bez myšlenky, kolik by daná věc stála u konkurence. Platí pravidlo, že na internetu tu samou věc seženete mnohem levněji. Nižší cena je dána tím, že e-shopy nejsou povinny platit za vysoký pronájem prostor v obchodním centru, za energie, ani za personál. Zadejte si kýžený vánoční dárek na portál srovnávající ceny a vyjede vám ten nejlevnější. Píděte se po informaci o dopravě, někde se dá v období před Vánoci sehnat i úplně zdarma.

Slevové kupony

A když už jsme u nákupů na internetu – dejte si práci a hledejte slevové kódy a slevové kupony. Za všechny můžeme dát příklad – aktuální slevový kupon Decodoma nebo Kasa.cz slevový kupon. Na různých stránkách informujících o slevách si nastavte odběr na upozornění o nových slevách a buďte informovaní, kde jaká akce aktuálně probíhá. Budete tak vědět, kde se vyplatí nakupovat a tím pádem opět ušetříte nějakou tu kačku, která může padnout na dárek jiný. Sledujte výprodeje, akce označené jako Black Friday, likvidace prodejen a podobně. Tam se šplhají výše slev do závratných výšin, protože se chce prodejce většinou svého zboží co nejrychleji zbavit a nahradit ho novými typy, řadami a kolekcemi.

Rada ná závěr tedy zní – nebuďte hloupí, neřiďte se davovou většinou a ušetřete si nervy i peníze. V pohodlí doma z počítače objednejte vše potřebné, rozvrhněte si rozpočet a v případě ušetřené hotovosti investujte i do vánočních pochutin nebo ozdob, aby vaše svátky proběhly v té pravé atmosféře.