Jaké prostěradlo vybrat

Nadešel čas koupit nová prostěradla a stojíte před otázkou, jaká jsou pro vás ta nejvhodnější? Trh je přesycen všemožnými produkty a někdy je těžké se zorientovat. Poradíme vám, podle čeho se rozhodnout, a ukážeme, s jakými základními typy prostěradel se můžete setkat.

prostěradla je nejdůležitější jeho rozměr, aby vám přesně obepínalo matraci. Standardní rozměry jsou 90 × 200 cm a 180 × 200 cm. Pro svou atypickou postel ovšem seženete i prostěradla o velikosti 120 ×200 cm, 140 × 200 cm, 160 × 200 cm nebo 200 × 200 cm.

Neméně podstatný je také materiál, z něhož je prostěradlo vyrobeno. Dejte si pozor na extrémně nízké ceny, mnohdy značí velice nízkou kvalitu.

Bavlna je klasika, kterou nic nezkazíte

Pokud preferujete klasiku, volte bavlněná prostěradla, jež se nabízí v různých barevných variantách. Díky vhodně zvolené barvě docílíte krásného souladu s odstínem nebo motivem vašeho povlečení. Lidé často volí bílá prostěradla, neboť tato barva symbolizuje čistotu, nevinnost, eleganci a minimalismus. Chcete-li mít v tomto duchu zařízenou vaši ložnici, bude pro vás bílá tím nejlepším řešením.

bavlněná prostěradla

Neradi žehlíte? Vyzkoušejte jersey nebo froté

Velmi příjemná na dotek jsou jersey prostěradla nacházející si stále více příznivců. Oceňují je především ti, kteří se nechtějí zabývat zbytečným žehlením. Tato prostěradla žehlit nemusíte a stále budou krásně narovnaná. Jsou vyrobena ze 100% bavlny a vynikají značnou prodyšností. Tato prostěradla se dají vypnout až o 25 % jejich velikosti.

Také froté prostěradla můžete rovnou ze sušáku povléknout na matraci. Kromě toho je froté mimořádně příjemná a komfortní látka. Používá se k výrobě ručníků a županů, tedy textilních produktů, které jsou v přímém dotyku s pokožkou. Froté prostěradlo bude pro vás tou nejlepší volbou, pokud se rádi hýčkáte.