Dražba nemovitostí aneb ušetřete při koupi nového bydlení

V současné době je velice skloňovaným tématem dražba nemovitostí, neboť se jedná o výhodný nákup nemovitosti. V dražbách se objevují nemovitosti, jejichž majitelé nesplácí své hypotéky, spotřebitelské úvěry, daně či zdravotní pojištění. Pakliže toužíte po vlastním bydlení, ale odrazují vás rostoucí tržní ceny nemovitostí, můžete najít svůj vysněný příbytek právě v dražbě.

Ačkoliv má dražba nemovitostí své přednosti i úskalí, spousta zájemců o vlastní bydlení má hlavní vidinu před sebou – ušetří desítky procent z reálné tržní hodnoty. Na druhou stranu, nevyplácí se skákat do dražby po hlavě. Měli byste si tento krok důkladně promyslet, protože koupě nemovitosti je jeden z milníků vašeho života.

Jsou i možná rizika

Princip dražby znáte při nejmenším z televizních pořadů. Dražba nemovitostí probíhá podobně. Nicméně, někdy může dražební cena převýšit reálnou tržní hodnotu, na což byste si měli dávat pozor. Nepřidávejte peníze donekonečna. Před samotnou dražbou si stanovte, kolik peněz maximálně do nemovitosti investujete.

Kde probíhají dražby?

Pakliže chcete chytnout tuto jedinečnou šanci za správný konec, stačí navštívit specializovaný portál www.drazba-nemovitosti.com. Zde se vám nabízí byty, rodinné domy, pozemky, rekreační objekty, komerční objekty a další objekty. Dražba nemovitostí probíhá dvojím způsobem – fyzicky či elektronicky. Informaci o tom, o jakou dražbu se jedná, se dozvíte přímo v dražební vyhlášce konkrétní nemovitosti.

Fyzické dražby probíhají v dražební místnosti Exekutorského úřadu v Ostravě, kde je nezbytná přímá účast dražitelů. V případě elektronické dražby nemusíte jezdit nikam.

Pokud se chcete zúčastnit dražby, musíte složit dražební jistotu. Výše dražební jistoty je vždy uvedena v dražební vyhlášce. V případě, že z dražby neodejdete s nemovitostí, tato jistota vám bude zpět vyplacená.

Vyzkoušejte dražbu nemovitostí a možná ušetříte desetitisíce až statisíce korun. A to se určitě vyplatí.