Nešetřete na kancelářské židli na úkor kvality

Pokud pracujete v kanceláři, strávíte většinu dne na kancelářské židli, takže byste se na její výběr měli opravdu zaměřit. Nejděte slepě jen po co nejnižší ceně. Je potřeba sledovat i jiné věci. A vězte, že nízká cena a vysoká kvalita se v tomto případě dají snadno zkombinovat.

Mnoho firem se snaží na kancelářském vybavení co nejvíce ušetřit, ale v každém případě je lepší připlatit si za židli a pořídit raději levnější stůl. Dobrou židli si zaslouží každý, ochrání vás před problémy se zády a páteří a poskytne příležitost k odpočinku. Nicméně také dobré kancelářské židle se dají sehnat levně. Jen musíte vědět, co hledat.

Co je to dobrá židle?

Stručně řečeno by se vám na dobré židli mělo pohodlně sedět. Pokud to popíšeme trochu podrobněji, měla by vám poskytovat podporu pro hlavu, záda, ruce a měla by být nastavitelná. Čím více nastavitelných částí, tím lépe, protože si židli lépe přizpůsobíte. Ergonomické židle, které jsou nastavitelné, se nemusíte bát kupovat z internetu. Právě proto, že je lze nastavit na různé typy postav, sednou skoro každému.

Dalším aspektem, na který byste se měli zaměřit, je materiál židle. Pokud vybíráte spíše konferenční židle do zasedacích místností, klidně sáhněte po dřevě. Na takových židlích totiž sedíte hodinku, možná dvě. Pro vaši židli, na které strávíte celý den, ovšem platí jiná pravidla. Příliš ideální není kůže, která se často začíná oloupávat. Daleko více doporučovaný je prodyšný měkký materiál.

Levné kancelářské židle nabízí e-shop PrimaŽidle.cz. Každý kus mají detailně popsaný, takže snadno poznáte, jaké benefity židle nabízí a co všechno je u ní nastavitelné, zda má ergonomické područky, nastavitelný sklon opěráku a výšku sedáku apod. U židlí uvádějí dokonce přesné rozměry, takže si snadno uděláte představu o velikosti. Při takové informovanosti vám nic nebrání rovnou objednávat. Židli dodají do 24 hodin a s poštovným zdarma. Je to snazší než se vydat na nákup židle do kamenného obchodu.