dTest: Nejvýhodnější stavební spoření je od ČMSS

Ač si možná můžeme myslet, že dnes není peněz nazbyt, přece jen mnozí z nás šetří. Důvod je prostý. Jednoduše na horší chvíle a pro případ, kdy budeme v budoucnu potřebovat vyšší částku na pořízení něčeho nezbytného. Mezi základní potřeby každého člověka patří bydlení. Ať už pořízení nového bydlení, oprava či rekonstrukce nám ukrojí pořádný kus našich peněz. A často právě financování bydlení řešíme z naspořených financí nebo vypůjčením. Pokud se však nechcete zadlužit hypotékou, někdy i na celý život, připravte se na větší výdej peněz dopředu spořením v rámci stavebního spoření.

Stavební spoření je nejoblíbenějším produktem k ukládání úspor. Toto spoření je výhodné, bezpečné a uspořené peníze mohou být použity na financování bydlení. Spořit v rámci stavebního spoření se vám vyplatí, neboť získáte úroky z vkladu a rovněž státní podporu. A pokud byste si stejnou částku ukládali doma pod polštář, nikdo vám nic navíc nedá. Tudíž své peníze nezhodnotíte, tak jak byste mohli. Stavební spoření ve spojení se státním podporou a úroky je mnohem lukrativnější varianta. Spoření doma není tolik motivující a rovněž riskujete, že peníze utratíte. Budete na ně moci sáhnout kdykoli.

Uspořenou částku ze stavebního spoření pak můžete vynaložit na cokoli související s financováním bydlení. Můžete si pořídit nový nábytek, vyměnit okna nebo zrekonstruovat starou koupelnu. Zvelebování našich domovů patří momentálně nejen k trendům, ale i k našim potřebám, neboť většina z nás chce bydlet v pěkném, útulném a moderním domově. Zejména mladá generace má problém osamostatnit se a mít k dispozici najednou příliš vysokou sumu, aby si tito mladí mohli pořídit a zařídit svůj nový domov. Proto je i pro ně stavební spoření velice výhodné a čím dříve začnou spořit, tím lépe.

A pokud přejdeme k situaci sjednání stavební spoření, vyvstává otázka, kde vám nabídnou nejvýhodnější nabídku? Existuje mnoho společností, bank, spořitelen a institucí, u kterých je možné stavební spoření zřídit. Časopis dTest však provedl průzkum nabídek stavebních spořitelen, jež působí na českém trhu a jako nejvýhodnější označil stavební spoření od Českomoravské stavební spořitelny.

Časopis dTest porovnával úrokovou sazbu, pokud si člověk spoří 1700 Kč měsíčně po dobu 6 let. Ze srovnání vyplynulo, že nejvíce se vám vyplatí stavebního spoření od ČMSS v rámci tarifu Variant. Efektivní zhodnocení vašich peněz je v tomto případě 4,19 % ročně. Při využití akční nabídky dokonce 4,38 % ročně. Spořící klienti mohou v tarifu Variant, pokud nezapočítáme státní podporu, dosáhnout ročního výnosu až 3,15 %. Více informací o provedeném srovnání stavebních spořitelen si můžete přečíst zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.