Eliptické trenažéry pro fitness nadšence i profesionály

Na eliptickém trenažéru máte možnost efektivně a bezpečně trénovat i z pohodlí vašeho domova. Toto multifunkční sportovní zařízení nabízí hned několik funkcí najednou. Dá se použít jako stepper, běžecký pás nebo například rotoped, a to bez zatížení vašich kloubů. Velkou výhodou je, že cvičením na eliptickém trenažéru pracujete téměř se všemi svaly, a tak rychle spálíte veškeré přebytečné kalorie. Stačí si vybrat variantu přesně podle vašich potřeb, upravit si tréninkový program a sílu systému odporu. Víceúčelový počítač, který je nainstalován ve většině trenažérů, bude monitorovat váš puls a také celkový průběh tréninku. Přesun zařízení bez většího úsilí pak zajistí tzv. transportní kolečka. Ano, opravdu tak snadné je trénovat s Hop-sportem!

Spoustu lidí zajímá, jestli je lepší koupit si nejprve rotoped nebo rovnou eliptický trenažér. Rotoped byl dlouho populárnější, ale v poslední době stále více lidí oceňuje nesporné výhody eliptického trenažéru a mnohdy si už bez něj nedokáží představit žádný domácí trénink. Začátečníkům ale určitě bude stačit i samotný rotoped. Cvičení na něm nezatěžuje klouby a je možné díky němu rychle zhubnout. Navíc zlepšuje celkový stav organismu.

Cvičením na rotopedu si můžete krásně vytvarovat postavu, hlavně nohy a zadek, zatímco každý typ eliptického trenažéru (magnetického nebo elektromagnetického) vám umožňuje dosáhnout štíhlejší a pevnější postavy. Při cvičení na eliptickém trenažéru musí intenzivně pracovat i ruce, záda nebo břišní svaly, ne pouze nohy a zadek. Je to tedy ideální způsob, jak bojovat s přebytečnými tuky na břiše a také s celulitidou. V naší nabídce najdete moderní magnetické a elektromagnetické eliptické trenažéry s podložkou i bez ní. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Liší se zejména systémem odporu. Magnetické eliptické trenažéry pracují se systémem magnetického odporu založeném na zachování správné vzdálenosti mezi setrvačníkem a magnetem. U magnetických eliptických trenažérů s manuálním ovládáním řídíte vzdálenosti pomocí knoflíku. U zařízení s elektronickou regulací vysílá signál do řídicího mechanismu magnetu počítač nebo aplikace.

U elektronických eliptických trenažérů se místo magnetů používají elektromagnety, které jsou řízeny elektronicky. Tento typ systému ocení hlavně lidé, kteří chtějí mít při cvičení, maximální pohodlí. Umožňuje totiž přesnější nastavení stupňů odolnosti bez jakéhokoliv omezení plynulosti tréninku. A jak je to s cenami. Magnetický eliptický trenažér nejspíš pořídíte levněji a jeho funkce budou dostačující pro všechny fitness nadšence. Elektromagnetické eliptické trenažéry se prodávají za vyšší ceny, ale zaručují mnohem pohodlnější trénink. Doporučují se hlavně pro profesionály a lidi, kteří plánují pravidelné a intenzivní tréninky.

Stačí se podívat na různé eliptické trenažéry od značky Hop–Sport a vybrat si ten nejlepší model přesně pro vás! Nabídka typů i barev je opravdu široká, a to ve všech cenových kategoriích, přesvědčit se můžete zde: https://hop-sport.cz/elipticke-trenazery/.