Jak se zbavit autovraku? Jednoduše a za hotové

Jednou k této situaci dojde téměř každý majitel automobilu, který využíval svého plechového miláčka po řadu let. Pomalu se z vozu stal vrak, který by už na silnici vyjet neměl. Jeho oprava by byla složitá a drahá, tak nejlepším řešením je jeho ekologická likvidace a nákup nového vozidla. Jakým způsobem je možné auto zlikvidovat?

Likvidace vozidel v Praze

Asi nejjednodušším řešením je využít službu Praha likvidace aut, která vše zařídí za majitele vozidla, jenž se nebude muset o nic starat. Je to rychlé a pohodlné, navíc ještě dostane za vrak i zaplaceno. Cena výkupu přitom záleží na několika okolnostech:

  • stav a stáří vraku,
  • jeho žádanost na trhu z hlediska náhradních dílů,
  • je-li vrak kompletní,
  • typ a model vraku.

Jak probíhá výkup automobilu?

Jestliže se obrátíte na Zahotove.cz, domluví si s vámi osobní schůzku. Ještě před ní vám ovšem nastíní hrubou cenu, kterou byste za vrak mohli očekávat. Během osobní návštěvy u vás pracovníci vrak prohlédnou a zjistí jeho stav. Na základě toho pak sdělí konečnou cenu výkupu.

Ta může být dokonce i navýšena, je-li vrakem vozidlo mladší 15 let, nebo všechny jeho autodíly jsou ještě původní, případně je velmi žádané či je kompletní. To znamená, že obsahuje celou karoserii, sedadla, chladič, řídící desku, motor, převodovku, katalyzátor.

Na místě samém je pak sepsána kupní smlouva, přičemž majitel vozu předkládá malý a velký technický průkaz a svůj občanský průkaz, a následně je vyplacena částka za výkup. Pracovníci si pak autovrak na své vlastní náklady odvezou. Celý proces zabere obvykle třicet minut času.

Lze zlikvidovat i nákladní vozy nebo stroje?

Mimo autovraků je možné zlikvidovat také dodávky a nákladní vozidla, užitkové a stavební stroje, a to různých typů, značek, modelů i stáří. Není problém zlikvidovat i nekompletní vůz, nebo větší množství vozů naráz.