Exotická dovolená může stát za to i s dětmi

Rádi byste se vydali na safari, ale máte děti a odkládáte tuto svou vysněnou dovolenou do hluboké budoucnosti, až na jejich pubertu? Vážně se vám chce čekat tak dlouho? Není to potřeba. Určitě vás potěší, že safari nemusí být ani s dětmi problém – naopak, může jít o ty nejlepší rodinné zážitky, na které budete dlouho vzpomínat.

Dlouhý let za dobrodružstvím

Co se týká letu do exotických destinací, bývá to s malými dětmi často problém. Přirozeně, ne každý rodič si troufne riskovat, že bude dítě let špatně snášet a propláče několik hodin. Exotické dovolené lze zobecnit tak, že pokud je dítě například v batolecím věku, kdy nezvládne delší cestu letadlem, není pro něj exotická dovolená to pravé. V oblíbených cizokrajných destinacích totiž často bývají velmi vysoké teploty a celodenní toulky po safari či válení se na pláži pod ostrým sluncem není pro nejmenší děti ideální. V případě, že ale máte děti starší šesti let, situace je zcela odlišná a pro vás coby rodiče velmi optimistická. Země Afriky jsou pestré a dá se v nich zažít opravdu hodně. Nemusíte si proto představovat, jak s dětmi trávíte celé dny na rozpáleném slunci. Vnitrozemí, například v safari Bostwana, vás okouzlí. Bližsí informace nabízí webové stránky https://www.saf-safaris.com/cs/. Botswana je známá svou divokou přírodou a bohatou faunou. Ta patří mezi nejkrásnější a nejúžasnější na celém africkém kontinentu.

Jak přizpůsobit safari dětem?

Slovo safari pochází z arabštiny (safar) a znamená cesta. Na rozdíl od safari dovolené pro dospělé ale znamená safari dovolená s dětmi nutnost lepší organizace času. To ale, koneckonců, každá dovolená s malými cestovateli. Přesto tvrdíme, že vzít děti na safari může být dobrý nápad a současně zážitek, na který budete jako rodina celý život vzpomínat. Samozřejmě v dobrém. Děti zvířata zbožňují, a když jim ve volné přírodě ukážete ty, které znají jen z obrázkových knih a zoologických zahrad, budou nadšené. Navíc je velmi naučné vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí. Tipy na cesty najdete například zde https://www.saf-safaris.com/cs/.