Jak ušetřit při nákupu zimních pneu

Dnes si povíme, jak ušetřit při nákupu pneumatik. Řekneme si několik rad a tipů, na co se při výběru pneu dívat a čeho si všímat. Dáme vám tip, kde lze srovnat ceny pneu a protože se blíží zima, soustředíme se na to, jak sehnat levné zimní pneu.

Auto je nepostradatelnou součástí rodiny, odvezete nás, kam potřebujeme a bez auta si mnozí jen stěží představí život. Zejména pro muže jsou vymazlenými miláčky, o které pečují pomalu více, jak o sebe. Pokud se na auto díváme z pohledu šetřílka, pak největší „úniky“ bývají v pohoných hmotách, opravách a pneumatikách. A tentokrát se společně podíváme právě na gumy.

Nyní nás čeká zimní období a s ním i povinnost vyměnit letní pneumatiky za zimní. Jezdit na letních pneumatikách během zimy se rozhodně nevyplatí, nejen, že je uzákoněno používání zimních pneu a riskujete tak tučnou pokutu, ale především ohrožujete zdraví nejen sebe, ale i okolí.

Čeho si všímat při nákupu pneu?

Češi často rádi nadávají na Evropskou unii. Hlavně pro její přebyrokartizovaný přístup. Někdy se nám ale trocha toho úředničení hodí. Týká se to právě nákupu pneumatik. Od listopadu 2012 totiž platí u prodeje pneumatik podobná pravidla, jako známe třeba u ledniček nebo praček. Ano, pneumatiky se budou štítkovat.

Na jediné podívání tak zjistíte „energetickou náročnost“ té které pneumatiky. Na stupnici od A po G uvidíte, jaký vliv má pneumatika na spotřebu paliva, dále její schopnost „držet stopu“ – jinými slovy přilnavost za mokra a také hlučnost gumy.

Je jasné, že čím nižší bude u té které pneumatiky spotřeba, tím je to lepší, je však třeba si srovnat, zda se vám případné navýšení ceny pneumatiky také skutečně promítne do reálné úspory na benzínu nebo naftě. Pokud totiž třeba právě v zimě vůz nepoužíváte denně, případně jen na krátké vzdálenosti, případné navýšení ceny za palivo nemusí vždy kompenzovat vyšší cenu ekonomičtějšího obutí vozu.

Kde kupovat levnější pneu

Mnozí z vás totiž nechávají nákup pneumatik na poslední chvíli, často si je objednáte v pneuservisech, kde jsou ceny vyšší. Zkuste to nyní učinit jinak. Otevřete si internet a udělejte si vlastní průzkum cen pneumatik. Využijte tzv. zbožové vyhledávače, např. Zboží.cz nebo srovnávací portál Heureka, kde si můžete velice snadno porovnat, kde mají kvalitní, ale levné pneumatiky.

My jsme se podívali na běžnou pneu Roadstone Winguard 175/65 R14 82T. Na jednotlivých eshopech se ceny pohybují od 689 do 1 349 Kč. A to je pěkný rozptyl. Jakmile si daný výrobek na Heuréce vyhledáte, dejte si pozor, nejprve se vám zobrazí tzv. doporučené eshopy. A ty nemusí být vždy nejlevnější. Doporučené jsou mj. i proto, že si přednostní umístění platí. Překlikněte tedy výběr podle ceny a na prvních pozicích se vám zobrazí ty nejlevnější nabídky.

Takže jak vidíte – všímejte si energetické náročnosti a srovnávejte. V případě celé sady zimních pneu se vám to už opravdu vyplatí. Šetřete s Chytrým portálem… a pokud se vám náš web líbí, dejte o něm vědět, sdílejte ho přátelům na Facebooku nebo třeba Twitteru. A máte-li i vy nějaký tip na to, jak ušetřit, pošlete nám ho

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.