Titanové nádobí – investice na celý život!

Lidé se při kupování hrnců a pánví řídí hlavně cenou, ale to je špatně. Levné nádobí najdete v téměř každém supermarketu. Ale jeho výdržnost je pár měsíců, dna se oloupou a jídlo se začne připalovat. Pokud ale koupíte ručně lité titanové nádobí, které se vyznačuje vysokou kvalitou, ušetříte. V dnešním článku vám prozradíme, jaké je kouzlo v koupi titanového nádobí a jak s ním můžete ušetřit.

S titanovým nádobím ušetříte

Titanové nádobí je ručně lité a jeho výroba prochází náročným procesem. Výsledkem je pak vysoce kvalitní titanové nádobí, které vám dopřeje nejen zdravé vaření, ale i dlouhodobé. Jedná se o investici na několik let a při šetrném zacházení vám titanové nádobí vydrží celý život.

Než abyste tedy měli kupovat každý rok nové, sice levné nádobí, investujte do titanového nádobí, čímž nakonec ušetříte. Nemusíte ho kupovat každý rok, protože se dno neoloupe, ani nepoškrábe a jídlo se vám nebude připalovat.

Výroba titanového nádobí je kontrolována Technickou asociací TÜV a tyto pravidelné kontroly stvrzují vysoký standard výrobků. V nabídce najdete pánve, hrnce, kastroly, ale také pekáče. Jako doplňky do kuchyně si můžete objednat i pánve wok, pánve na ryby a také na palačinky.

Výhody titanového hrnce

Za titanový hrnec sice dáte mezi 2 500 Kč až 3 500 Kč (záleží na průměru), ale zato v něm můžete vařit všechno – omáčky, polévky, přílohy, rizoto, guláš, dušené zelí, luštěninovou kaši a mnoho dalších. Kuchyně se bez univerzálního a hlavně kvalitního hrnce neobejde. Titanový hrnec o průměru 20 cm vám poslouží k přípravě jíšky, pudinku či ovesné kaše.  V hrnci můžete vařit i zeleninu v malém množství vody, abyste v ní zachovali co nejvíce vitamínů.

Když si vezmete, že cena běžného levného hrnce se pohybuje kolem 800 Kč a měli byste hrnec kupovat každý rok, pak se vám to určitě prodraží. Za 4 roky za nekvalitní hrnce utratíte 3 200 Kč a za tuto cenu už můžete mít titanový hrnec, se kterým navíc budete vařit zdravě s minimem tuku.

Nabídka titanových pánví

Stejně takové srovnání cen můžete udělat i u pánví. Nízká titanová pánev stojí od 1 600 Kč do 2 200 Kč (cena se opět odvíjí od velikosti pánve). Kdežto pořizovací cena nekvalitní levné pánve je kolem 600 Kč. Za tři roky, co budete kupovat levné pánve, utratíte 1 800 Kč a za tuto cenu už můžete mít kvalitní titanovou pánev, která vám umožní smažit s minimem tuku. Žádné připalování, ani žádný přepálený olej.

Nízká titanová pánev vám poslouží pro opékání a smažení jídel, ale i pro přípravu minutkových jídel. Můžete na ní smažit řízky, steaky, ale i opékané brambory. Dokonce poslouží i pro smažení palačinek, a tak nemusíte zvlášť kupovat pánev přímo na palačinky.

Kdežto vysoká titanová pánev, jejíž pořizovací cena je od 2 300 Kč do 2 600 Kč, poslouží zejména pro přípravu masových jídel s omáčkou či šťávou, nebo pro smažení ryby a mořských plodů.

Myslet můžete i na své blízké a jejich kuchyně. Pokud nevíte, co své kamarádce, mamince či manželce koupit k narozeninám, jako vhodný dárek je titanové nádobí, které milovnice vaření nezklame.

Dopřejte sobě i svým blízkým kvalitní titanové nádobí, které vydrží celý život. Nemusíte tak rok co rok za nádobí utrácet několik tisíc korun. I když je pořizovací cena titanového nádobí vyšší, ve výsledku nakonec ušetříte, a to vám přece jde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.