Jak vybrat pojištění přesně na míru?

Viděli jste někdy na vlastní oči, jak vypadá dům po požáru nebo poté, co se jím prohnala velká voda? Vyděsily vás v televizi příběhy lidí, kterým vzal přírodní živel či zloděj převážnou většinu jejich majetku? A zaregistrovali jste v komentářích moderátora zmínku o tom, že takto osudem postižený člověk neměl svoji nemovitost pojištěnou? V reálu tento fakt znamená, že se dotyčnému nedostane žádné finanční pomoci a bude muset budovat svůj domov od základů z vlastních prostředků. Asi si dovedete představit, že v mnohých případech jde o problém téměř neřešitelný. Snaha ušetřit na pravidelné platbě pojistného se tak mnohonásobně vymstí ve finančních nákladech, které v podobném případě lidi čekají. Mnozí ale váhají s uzavřením pojistky nemovitosti a domácnosti prostě z toho důvodu, že nevědí, jaký typ si vybrat a zda pro ně bude tím pravým.
Často se chybuje v porozumění pojmům pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Pojištěním nemovitosti se rozumí to, co je pevně zabudované či vybudované, ale pojistku na domácnost uzavíráme tehdy, když chceme ochránit věci, které jdou z našeho příbytku odnést.
Jednoznačně nejvýhodnějším způsobem pojištění domova je kombinace obojího v jedné pojistce. Informujte se také na to, zda lze do dané pojistky zahrnout kupříkladu i stavební materiál, garáž a podobné záležitosti.
Nejrozumnějším řešením v případě, že chcete uzavřít jakoukoliv formu pojištění svého majetku, je vyhledat odbornou pomoc poradce pro finanční plánování. Proberete s ním svoji konkrétní situaci a posléze se rozhodnete pro určitý typ pojištění tak, aby vyhovoval přímo vám.
Pojištění může být totiž komplexní a zahrnovat všechny možné události od živelné pohromy, přes krádež, havárie či škodu úmyslně zaviněnou třetími osobami. Je však možné, že budete dávat přednost jen některým variantám, zato si budete chtít připojistit odpovědnost členů rodiny a domácích zvířátek, nebo vás zaujmou jiné typy připojištění. Napadlo vás někdy, co se stane, když váš potomek nedopatřením odře svojí tříkolkou sousedovo luxusní nové auto? Dobýval se váš čtyřnohý kamarád k fence odnaproti tak vehementně, že jejím majitelům zůstaly na památku zničené podrápané vchodové dveře? Nemáte-li pojistku, připravte si tučný obnos ze své vlastní peněženky.
Jistě příjemným bonusem některých renomovaných pojišťoven je možnost přidat bezplatně k uzavřené smlouvě i asistenci pro nouzové situace. Tuto službu jistě oceníte, pokud se vám uprostřed zimy rozhodne své služby vypovědět kotel či dojde k jiné nepředvídatelné havarijní situac

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.