Jak vybrat vybavení do automobilu

Automobil je pro někoho nezbytným společníkem, s nímž měsíčně najede stovky kilometrů. Ať je to v důsledku pracovních povinností, nebo z důvodů soukromých, je auto pro mnohé nepostradatelnou součástí jejich života. Aby se v něm dobře a bezpečně jezdilo, oplatí se pořídit několik maličkostí, jež jízdu zpříjemní. Které to jsou?

Alkohol tester pro bezpečnější jízdu

Život nejsou jen povinnosti, ale také zábava. A s ním bývá spojeno popíjení vína, destilátů, piva i ostatního alkoholu ve společnosti přátel. Jak to ale udělat s pitím, když máte na druhý den řídit automobil? Pod vlivem alkoholu řídit nelze. Od toho tu je alkohol tester, aby s jeho pomocí řidič zjistil, jestli už může za volant usednout, nebo má raději ještě chvíli počkat. Je to praktická věcička, která ve výbavě řidiče by určitě neměla chybět. Ušetří spoustu nepříjemností s pokutami, případně odebráním řidičského oprávnění. Jak víme, české dopravní předpisy jsou ohledně požívání alkoholu u řidičů poměrně hodně přísné.

Kamera do auta jako černá skříňka 

Někdy se může stát, že dopravní situace se změní v kolbiště – kdo s koho. Mít důkaz o tom, že nejste viníkem dopravní nehody, se vyplatí. A k tomu dobře poslouží kamera do auta. Kamerové záznamy pomohou při jednání s policií stejně jako s pojišťovnou a chrání řidiče před mnohými starostmi. Neustále totiž nahrávají dění před vozidlem, a to ve dne i v noci. Mohou pomoci i při parkování, hlídají děti nebo zaznamenávají polohu. Opravdu se jedná o velmi praktického pomocníka, jenž funguje jako černá skříňka. Vyplatí se do ní investovat a pořídit si ji jako jedno z vybavení vozidla.

Autorádia zpříjemní cestu autem 

Dlouhou cestu v automobilu výborně zpříjemní poslech autorádia. Svým způsobem zažene nudu při řízení na dálnici a může zabránit nebezpečnému mikrospánku. Podle velikosti se dělí na na 1 DIN a 2 DIN. Co se týká cenové nabídky, lze koupit autorádio za 3 tisíce i za 6 tisíc. Náročnější posluchači si mohou pořídit i výrazně dražší produkt s nejnovějšími technologiemi.