Ekologická logistika pracuje moderně

Logistické procesy se už dávno neřadí mezi významné znečišťovatele životního prostředí. Myšlenku propojení ekologie a logistiky vyznává například lídr v oblasti skládacích plastových kontejnerů Schoeller Allibert. Firma se soustředí na výrobu širokého spektra skládacích přepravek, kontejnerů, nápojových přepravek, palet a vozíků. V jejich sortimentu najdete též všem známé eurové přepravky a KLT přepravky využívané v mnoha odvětvích průmyslu. Mezi klíčovou přednost produktů této firmy patří kvalita. Tu doprovází navíc udržitelnost a odolnost, čímž se významně snižují ve výsledku dopravní náklady i objem odpadu. Máte představu, jak probíhá taková výroba kontejnerů a přepravek?

Dlouhá životnost jako výstup

Sortiment z produkce Schoeller Allibert je známý svou dlouhou životností. Dokáže unést i velmi těžké náklady a navíc je lze variabilně kombinovat a štosovat, což oceníte i v případě, že potřebujete jednotlivé přepravky zasouvat či kontejnery uzamknout. Samotná výroba lehkých obalů, nechává vzniknout v plně automatizovaném výrobním procesu více než tisícovku různých druhů výrobků. Tato firma se může pyšnit nejmodernějšími výrobními procesy, jež inspirují lidi a firmy po celém světě a stejně tak přispívají k rozvoji vratných obalů. Schoeller Allibert má řešení na každý krok v logistickém procesu a zaručeně nadchne i váš obchod.

Proč platit více za plast než za dřevo?

V porovnání s dřevěnou variantou stojí plastová paleta dvakrát, až třikrát víc. Oproti dřevěné variantě nabízí plastové palety z dlouhodobého hlediska efektivnost, neboť mají delší životnost. Na rozdíl od dřeva nemusíte o plast nijak extra pečovat, nevyžaduje speciální nátěry a nemohou se z něj uvolňovat třísky či hoblinky. Plastové palety se velmi hojně používají při letecké přepravě, a to zejména pro svou lehkost. V neposlední řadě jsou plastové palety recyklovatelné, snadno omyvatelné a tím pádem i hygienické a samozřejmě skladné.

Kontejnery nejen do skladu

Skládací plastové kontejnery najdou využití samozřejmě ve skladu, kam patří, ale zároveň i ve výrobě. Plastové kontejnery se dají na sebe jednotlivě dobře stohovat a díky materiálovému zpracování snadno přenášet – běžné kovové kontejnery jsou těžké na přenášení. Co vás určitě přesvědčí o tom, že skládací paletový kontejner je skvělou volbou, jsou jeho plusy. Mezi výhody můžeme zařadit třeba optimálně navrženou velikost pro logistiku i konstrukci s hladkým povrchem pro jednoduché čištění. V neposlední řadě je to vysoká nosnost, stohovatelnost, robustní konstrukce a úspora při dopravě i skladování vzhledem k možnosti rychlého složení v prázdném stavu.

Neváhejte a seznamte se s kompletní nabídkou výrobce Schoeller Allibert, přesvědčíte se, že tady je opravdu velký potenciál pro navázání transparentního obchodního vztahu s mnoha výhodami právě pro vaše odvětví obchodu.