Jak vybrat zubaře a neprohloubit?

V současné době je dobrých zubařů nedostatek. Jestliže hledáte nového a dobrého zubaře, se kterým budete spokojeni, měli byste se zaměřit na několik faktorů, jež výběr ovlivňují. Neměli byste si říkat, že když má špičkově vybavenou ordinaci, tak to bude ten nejlepší dentista, jakého jste mohli potkat. Významnou roli totiž hraje zkušenost a pověst mezi pacienty, což prozradil i sám prezident České stomatologické komory Pavel Chrz.

Pacient by se při výběru nového zubaře neměl rozhodovat podle toho, zda se jedná o soukromou ordinaci se špičkovým vybavením, protože špičkové přístroje neodvedou práci za zubaře. Je potřeba, aby dentista ke své práci přistupoval zodpovědně a aby poskytoval kvalitní péči. Ale výběr zubaře je komplikován nedostatkem kvalitních zubařů v České republice.

Dobrý zubař se pozná zejména podle pověsti, která koluje mezi pacienty. Dentista může mít sebelepší vybavení, ale pokud neodvede svou práci dobře a s pacientem zachází jako s kusem zboží, pak nikdy nemůže ve svém oboru uspět. Pacienti tak budou utíkat a hledat dál.

Soukromá klinika, na které si zaplatíte

V České republice je řada stomatologických klinik, které ošetřují pacienty za hotové. Než vás stomatologicka klinika ošetří, nejprve se informujte o tom, zda účtuje péči zdravotní pojišťovně, nebo si nechá platit právě od vás. Na webu komory najdete také seznam zubařů, kteří přijímají ještě pacienty. A kromě toho, že na webu najdete adresu a telefon, se vám nabízí i informace o tom, s jakou zdravotní pojišťovnou má daný dentista uzavřenou smlouvu.

Závěrem

Na závěr bychom tedy dodali, že byste se neměli rozhodovat podle toho, jak vypadá ordinace, čekárna či jaké má dentista přístroje. Spíše se zeptejte, co si o vámi vybraném zubaři myslí ostatní pacienti. Na internetu jsou přístupné různé portály, které nabízí recenze a zkušenosti ostatních. A věřte či nevěřte, nachází se na webech i zkušenosti se zubaři a lékaři.

Půjčíme klidně i na zuby,
protože někdy vyjde taková návštěva zubaře pěkně draho.