Jak výhodně refinancovat hypotéku?

Splácíte hypotéku za váš rodinný domeček? V současně době stále častěji slyšíte pojem: refinancování hypotéky? Zajímá vás, co by tato finanční služba mohla znamenat pro vás? Ptáte se na nějaké výhodně řešení? My vám v dnešním článku zaměřeném na refinancování hypotéky povíme vše potřebné, abyste byli v obraze a mohli si případně vaše finance zařídit jinak.

Co znamená refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky představuje splácení existující hypotéky, jež byla sjednána za účelem investice do nějaké nemovitosti, hypotékou novou. V praxi to znamená, že pokud splácíte hypotéku u banky X, můžete si pořídit hypotéku novou u banky Y za mnohem výhodnějších podmínek. Refinancování hypotéky má totiž zpravidla výhodnější a jiné podmínky, než-li klasická hypotéka. Ale pro mnohé klienty je často složité se v nabídkách na trhu, v rámci refinancování hypotéky, zorientovat. My vám poradíme!

Kdy se rozhodnout pro refinancování hypotéky?

Ještě předtím, než budete podnikat první kroky, pak se jistě ptáte, zda je právě nyní ideální doba, kdy se rozhodnout pro refinancování vaší hypotéky? Určitě ano. Nečekejte, až vám skončí fixní období a vaše banka vám nabídce nové sazby, které se budou vztahovat k období následujícímu. O skončení fixního období vás banka informuje obvykle 3 až 2 týdny předem, přičemž vy si možná ani dříve nevšimnete konce období, a pak vám už na refinancování hypotéky u jiné banky nezbude čas. Jiné banky by vám nabídly výhodnější hypotéční úroky a je škoda toho nevyužít. Zajímat se o refinancování hypotéky vám doporučujeme minimálně 3 měsíce před koncem fixního období.

Nižší úrokové sazby jsou jasnou volbou pro změnu

V případě, že vám banka, u níž hypotéku splácíte, nabídne vysoké úrokové sazby, jež budou platit pro další období, pak pro vás bude refinancování hypotéky výhodnější a vyplatí se vám. Navíc je možné si nastavit novou délku splatnosti hypotéky, což vám umožní splatit hypotéku např. dříve, než jste se původně dohodli s vaší bankou. Hypotéka může být samozřejmě splacena případně i později. Také se dají snížit měsíční splátky. Zbavíte se tak přílišné finanční zátěže.

Kdy je to výhodnější?

Ke zjištění, zda se vám změna vyplatí nebo ne, je dobré využít hypotéční kalkulačku. Hypotéční kalkulačka je zcela zdarma a pomocí ní můžete zjistit, zda se vám refinancování hypotéky vyplatí. Tato funkce je velice užitečná a vy si pracně nemusíte zjišťovat, ve které bance vám nabídnou nižší hypotéční úroky. Váš nový úrok hypotéky může být již od 1,78%. Neváhejte a zjistěte si nyní výhodnější podmínky potenciální nové hypotéky díky hypotéční kalkulačce a neplaťte za hypotéku více, než musíte. Skrze portál www.kalkulacka-hypoteka.cz můžete vše vyřídit. A dokonce za vás zaplatí až 6 měsíců z vaší nové hypotéky.


Jedinečná online aplikace na PPZ test, kde si mohou finanční poradci vyzkoušet své odborné znalosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.