Jak se chytře dostat k informacím o našich obchodních partnerech?

Potřebujete-li udělat analýzu firem, se kterými již spolupracujete či chcete navázat spolupráci s novými obchodními partnery, bylo by pro vás výhodné využít informací z nějaké databáze, která obsahuje všechno podstatné. Mezi nejdůležitější informace pak patří především to, zda je daná firma “zdravá”, dostatečně solventní a nevážou se k ní žádné finanční pohledávky.

Pokud nemáte přístup k takovéto databázi firem a živnostníků, můžete se pokusit vyhledat tyto informace sami. Pomocí některého z veřejných seznamů například v Obchodním rejstříku. Ovšem velmi brzo zjistíte, že informace umístěné v těchto veřejných seznamech podniků bývají neúplné. Firmy často nemusí ještě ani svojí činnost provozovat a nebo naopak již nejsou aktivní. Jedná se mnohdy o zdlouhavou práci, která nepřinese moc relevantních výsledků a kýžený efekt.

Využití databáze kontaktů

Naproti tomu práce s databází firem a podniků jako je Albertina (www.albertina.cz) je nejen efektivní, ale i velmi snadná a každý si tam může vybrat svojí cílovou skupinu, ať už se jedná o firmu, podnik, školu nebo živnostníka. Z nabídky mnoha kritérií a filtrů si každý může vybrat například firmy pouze z daného kraje, firmy dle počtu zaměstnanců, která jsou finančně zdravé a celkový obrat nepřesáhnul zvolenou částku. Tím snadno vymezíme firmy na základě požadované velikosti a obratu.

Díky obrovskému počtu firem, které jsou v databázi zastoupeny (více než 2.7 mil)., zůstane, i po důkladném odfiltrování nerelevantních firem, v seznamu velmi slušný počet těch nejdůležitějších obchodních kontaktů. Služba se nechá jednoduše zakoupit pomocí eshopu, kde si jednoduše vyberete, jestli chcete firmy z odvětví realit, gastronomie, dopravy, cestovního ruchu, seznamu vysokých škol, nebo třeba výrobce pneumatik. Možností je celá řada a je jen na vás, jaké téma je právě to vaše. Vše pak dostanete na originálním DVD s příslušným seznamem, který je pochopitelně neustále doplňován a aktualizován o další a další firmy a podniky.

Jedná se o jednu z prvních a nejvyhledávanějších databází na českém trhu a pro její výhody si získává oblibu mezi stále více obchodníky a podniky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.