Superprémiové krmivo vs. krmivo ze supermarketu

Přemýšlíte, co vás vyjde levněji z dlouhodobého hlediska? Investovat raději do kvalitního superprémiového krmiva, nebo si váš pes či kočka vystačí s krmivem, jež je běžně k dostání v supermarketech? Otázkou zůstává, co od slova „ušetřit“ očekáváte, protože obě varianty mají své pro a proti. V dnešním článku se podíváme na porovnání těchto dvou typů krmiv.

V první řadě bychom měli podotknout, že kvalitní krmivo ušetří spoustu peněz za léčebné výlohy pro vašeho pejska či kočičku. Pokud totiž zvíře dlouhodobě konzumuje krmivo, které je běžně k dostání v supermarketech, pak se potýká se zdravotními problémy, například s vypadáváním srsti.

Kolik ale stojí takové kvalitní krmivo? Pokud bychom měli brát, že budete krmit dospělého psa, pak můžete koupit větší balení krmiva. Například granule Taste of the Wild Southwest Canyon, které patří k těm nejoblíbenějším na trhu, zakoupíte už od 2 390 Kč za 2×12,7 kg. Tyto granule pro psy jsou bez obilovin a s divočákem. Jelikož mají granule vyšší energetickou hodnotu, budete dávat svému čtyřnohému příteli méně granulí, než kdybyste koupili granule v supermarketu.

Jestliže byste koupili pro dospělého psa granule v supermarketu, tak zaplatíte za granule Pedigree Adult 570 Kč za 12 kg. Tyto granule jsou sice levnější téměř o polovinu, ale rozhodně nemají tolik živin, co superprémiové krmivo. Navíc, nekvalitní krmivo způsobuje zdravotní problémy a zkracuje život vašeho pejska. A kdo by chtěl takto svému mazlíčkovi ubližovat?

Jak by měly kvalitní granule vypadat?

Tyto rady jsou nejen pro chovatele, ale také pro domácí majitele psů. Vždy se při výběru granulí dívejte na složení. Důležité je zvolit správný typ granulí, protože krmivo se dnes rozděluje na několik kategorií podle plemene, věku psa, případně do výběru musíte promítnout zdravotní problémy vašeho pejska.

Na granulích by mělo být uvedeno složení s konkrétními surovinami, nikoliv pouze s obecnými názvy. A jako první by se měla objevovat masová moučka či maso.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.