Jaké služby je možné očekávat od zámečnictví?

Možná i vám se někdy stalo, že jste si nechtěně zabouchli dveře od bytu a klíče jste nechali uvnitř. Není to nic nemožného. Bohužel k tomu často dochází ve chvílích, kdy člověk pospíchá nebo dělá více věcí naráz. Pak je často nutné volat zámečníka, aby vám vaše dveře odborně otevřel, aniž by nějak poškodil zámek. Co dalšího lze od zámečníka žádat?

Opravy dveří a výměna zámků

Když se řekne zámečnictví, tak si určitě představíte různé druhy zámečnické práce – nejčastěji nejspíš kromě výše uvedeného otevírání zámků také výrobu nových klíčů. Dobrý zámečník ale toho dělá daleko více. Je to například i oprava dveří po vloupání, výměna zámků, vložek. Do opravy dveří je možné zahrnout výměnu dveřního kování, repase zavírání dveří.

Pracovník zámečnictví Kladno samozřejmě musí rozumět tomu, co dělá. Zámků je celá řada – zadlabací, střelkové, jednobodové, tříbodové i vícebodové. V hodně dveřích jsou zabudovány bezpečnostní zámky i vložky. Víte, že od zámečníka je možné požadovat i nouzové otevření auta? Jestliže tedy bydlíte ve městě Kladně a jeho blízkém okolí, můžete se s problémy se zámkem obracet přímo na tuto firmu.

Co jsou to systémy generálního klíče

Ještě jste se nikdy nesetkali se zkratkou SGK? Jedná se o systém generálního klíče, což je způsob zabezpečení objektů, u nichž je třeba nějakým způsobem omezit práva přístupu. Bývá využíván ve firmách, školách, veřejných i soukromých institucích. SGK se skládá z generálního klíče, cylindrické vložky, visacích zámků či průmyslových zámků. SGK obvykle vyžaduje individuální řešení, které je třeba konzultovat právě se zámečnictvím. Zámečnictví Praha 5 se specializuje na oblast, která se rozkládá na levém břehu Vltavy. Kdo tedy bydlí na Smíchově, v Košířích, Motole, Hlubočepích, Radlicích, Jinonicích a Butovicích, může využívat jeho služeb.