Proč si pořídit plechovou střechu? Je lehká a má dlouhou životnost

Pustili jste se do rekonstrukce střechy svého rodinného domu? Nebo teprve o tomto uvažujete? Pak určitě budete přemýšlet nad volbou střešní krytiny. Jejich nabídka je na trhu pestrá. Každý její druh má jiné užitné vlastnosti, které byste měli zohlednit. Jestliže hledáte lehkou střešní krytinu za dobrou cenu, pak byste měli uvažovat o plechové střeše.

Jaké výhody má plechová střecha

Střecha má velmi důležitý úkol. Tím je ochrana vnitřních prostor domu před povětrnostním vlivy, a to nejen před deštěm, sněhem či mrazem, ale také před slunečními paprsky. Kvalitní střecha zvyšuje životnost domu. Plechová střecha se používala už v minulosti, ale především u průmyslových staveb. Setkat se můžete ještě s měděnými střechami, které většinou bývají u historických staveb. Vzniklá patina podtrhuje starobylý ráz.

Plechová střecha je lehká a nezatěžuje tolik krov jako betonová střešní krytina. To ocení majitelé nemovitostí, které stojí v horských oblastech, kde pravidelně každou zimu napadne hodně sněhu. A s jeho tíhou je nutné u střechy počítat. Plechová střecha se vyznačuje dlouhou životností, která často dosahuje až padesáti let. Plech nabízí velké množství tvarů, jež se vyrábějí lisováním.

Co jsou to trapézové plechy

Jako střešní krytinu je možné použít trapézový plech. Na střechu zejména průmyslových objektů se využívá, nebo také na pokrytí fasády a stěn u rodinných domů. Nabízí vynikající poměr ceny a kvality. Kdo myslí ekonomicky, tak střecha z plechu je u něho v hledáčku zájmu. 

Plechy na střechy se vyrábějí v tloušťce 0,50 mm nebo 0,70 mm, v různých barevných odstínech, a to v matném nebo lesklém provedení. V nabídce jsou trapézové plechy v designu, jenž napodobuje dřevo. Tato různorodost je výzvou zejména pro architekty, kteří díky tomu mohu navrhovat individuální projekty dle požadavků zákazníků.