Kašel u dětí

Prošel si tím každý rodič, a to několikrát, a proto ví, jak umí dráždivý kašel jeho dítě potrápit. Kašel bývá velmi často vysilující, a pokud je špatně léčený nebo se opakovaně infekce horních cest dýchacích vracejí, může kašel přejít i do chronického stavu či astmatu. O to samozřejmě nikdo nestojí, proto je tak důležité kašel u dětí správně léčit.

I babské rady pomáhají v léčbě kašle

Když dítě onemocní zánětem nosohltanu či akutní rýmou a rozkašle se, většinou jako první volbu léčby rodiče zvolí některou z tzv. babských rad. V minulých časech lidé neměli k dispozici průmyslově vyráběné léčebné přípravky a museli se uchýlit k tomu, co jim nabízela sama příroda. A tak kombinovali šťávu z cibule s medem a tou se snažili nejen kašel u dětí (http://www.stoptussin.cz/kasel-u-deti.php) utlumit. Nebo uvařili nálev ze sušené majoránky či černého bezu, které mají také výborné účinky v boji proti dráždivému kašli.

Jak léčit suchý a vlhký kašel

Při léčbě kašle u dětí si musíme uvědomit, že kašel sám není nemoc. Jedná se o reflex, který chrání dýchací cesty. A protože existuje suchý a vlhký kašel, musíme i podle toho volit způsob jeho léčby, pokud se rozhodneme použít léky z lékárny, kterými jsou antitusika nebo expektorancia. Antitusika pomáhají v boji proti suchému a dráždivému kašli tím, že ho tiší. Naopak expektorancia napomáhají odstraňovat hlen z dýchacích cest tím, že ho ředí, čímž se pak lépe vykašlává.

Stoptussin s unikátním složením

Výborným pro léčbu kašle u dětí je Stoptussin. Na začátku tlumí dráždivý kašel (http://www.stoptussin.cz/suchy-drazdivy-kasel.php). Zároveň obnovuje ochranný film na sliznici dýchacích cest, a tím je chrání před dalším drážděním ke kašli. Navíc Stoptussin ředí hlen a napomáhá vykašlávání. Jeho unikátní složení ho předurčuje k tomu, aby se Stoptussin stal pro nás lékem proti kašli první volby, pro který si půjdeme do lékárny, až na nás a naše děti přijde kašel a nachlazení.