Letošní dovolenou strávíme pravděpodobně na zahradě

Rok se s rokem sešel a jakkoli jsme doufali, že se s příchodem prvních jarních dnů nového roku pandemie utlumí a pomalu vymizí, zdá se, že opak bude pravdou. Virus nabírá na síle a mění svou strukturu v podobě nejrůznějších mutací. Místo rozvolňování a optimistických vyhlídek na léto to tedy vypadá spíše na další týdny či měsíce v omezeném režimu.

Bazén u vás doma

A tak je i letos více než pravděpodobné, že většina z nás stráví své dovolené na chalupách či vlastních zahradách. Můžeme jen doufat, že se omezení letos tolik nedotknou koupališť, jako jsme zažili loni. Kvůli omezenému počtu návštěvníků totiž čekaly hloučky lidí před branou, než se kapacita areálu uvolní a než budou vpuštěni dovnitř. To není při jasné obloze a teplotách kolem třiceti stupňů Celsia vůbec nic příjemného.

I tuzemská dovolená, jak se zdá, ale letos bude nedostupným zbožím. Tím, že je dovolená u moře zatím v nedohlednu, je o pronájmy chat i chalup v tuzemsku extrémní zájem a jejich nabídka se velmi úží.

Nízká cena za nekonečnou zábavu

Není tedy divu, jak nám potvrdil zástupce bazén ALBIXON, že extrémně stoupá zájem o vybudování vlastního bazénu na zahradě. Kovidová situace je toho jistě příčinou. Lidé zkrátka nechtějí přijít o letní pohodu za žádnou cenu. Vždyť Česko bylo vždy bazénovou velmocí. Podíváte-li se na trendy posledních dvaceti let, zjistíte, že zájem o bazény silně vzrostl. Zatímco na českých zahradách dříve dominovaly bazény vypláštěné těžkou fólií, dnes se stále více dostávají ke slovu přelivové bazényskimmerové bazény. Samozřejmě záleží na každém, co od svého vysněného bazénu očekává. Zatímco jeden upřednostňuje koupání pod širým nebem, jiný ocení chytrý systém zastřešení. Ten je velmi praktický zejména proto, že se nemusíte bát ani chladnějšího léta. Samozřejmostí je dnes už i vyhřívaná alternativa samotného bazénu – stačí své požadavky předložit dodavateli.

Pokud po bazénu toužíte už nějaký čas, vězte, že možná nebyla vhodnější příležitost než nyní. V rozpáleném letním dnu při sklence ledového koktejlu pak zjistíte, že i bez přeplněné pláže se dá krásně relaxovat.