Moderní LED osvětlení pro bydlení i firmu

Klasickou žárovku už dávno vystřídala LED světla, protože mají bezesporu mnohem více pozitiv než obyčejná žárovka. Nabízí totiž moderní a kvalitní osvětlení s dlouhou životností prakticky pro jakýkoliv prostor. Ať už hledáte nová světla pro své bydlení či snad zvažujete výměnu světel v kancelářích a halách, popřípadě ve veřejných prostorách, máme pro vás tip na chytré LED osvětlení.

Ideální pro průmysl

Funkční LED svítidla vám pomohou perfektně osvítit moderní LED technologií i haly či průmyslové prostory, a stejně tak sklady. Ani při častém zapínání a vypínání světel nedochází k ovlivnění jejich životnosti. Proto se skvěle hodí jako odolné a stabilní osvětlení zimního stadionu.  Oproti jiným světlům mají LED jednu obrovskou přednost – dokáží totiž velice rychle osvítit prostor v řádu milisekund. Nejen z toho důvodu jsou ideální odolná LED světla jako pouliční svítidla či veřejné osvětlení. Moderní LED osvětlení má samozřejmě i další přednosti. Za zmínku stojí dobrá mechanická odolnost proti nárazům a otřesům a stejně tak nulový obsah rtuti či jiných chemických látek, jak tomu bývá u jiných úsporných žárovek. V domácnosti pak najdou cenově dostupná LED světla uplatnění i pro podporu růstu rostlin. Podtrženo a sečteno: praktická LED světla jsou malá, vysoce výkonná, s dlouhou životností i svítivostí, která k osvětlení v požadované barvě nepotřebují filtry. Jenže jako každá věc i LED světla mají jednu nevýhodu.

Otázka ceny

Mnozí z nás mají LED světla stále zafixována jako drahé a finančně nákladné osvětlení. Vyšší pořizovací cena se však okamžitě odrazí na úspoře energie vzhledem ke své nízké energetické náročnosti. To znamená, že byť je pořizovací cena vyšší v poměru cena za lumen, ve výsledku při své dlouhé životnosti vás přesvědčí, že prémiové LED světlo je jasnou volbou pro milovníky kvality. Nová LED světla vybírejte pouze u ověřených výrobců a dodavatelů, kteří nabízí opravdu kvalitní osvětlení nejen pro domácnost. Pofidérní prodejci slibující extra levná LED světla s tisíci hodin svítivosti často prodávají světla s nižší výkonností, což se samozřejmě prodraží.