Náročná práce vyžaduje speciální pomůcky

Práce v dílně, provozu, chemickém závodu i všude tam, kde se pracovníci potýkají s prašností, hlukem a k práci si potřebují chránit obličej, se neobejde bez ochranných pracovník pomůcek, které jsou v mnoha profesích doslova povinné. Tyto pomůcky slouží nejen k maximálnímu komfortu během činnosti, ale též snižují riziko úrazu a poškození sluchu, zraku i pokožky.

Obuv jako základ

V každé společnosti najdeme též vnitřní předpisy a směrnice uvádějící povinnost i rozsah ochranných pracovních pomůcek. Je proto zcela běžné, že ani hosté, případně dodavatelé se na dílnu nedostanou bez pracovní obuvi s vyztuženou či ocelovou špičkou a pevnou, odolnou podrážkou. Pracovní boty na první pohled nerozeznáte od běžné obuvi, vykazují ale kvalitní zpracování a dokáže zabránit třeba rozdrcení prstů při pádu těžkého břemene. V průmyslových halách je nutné používat svařovací brýle chránící zrak.

Jestliže během náročné práce vyžadujete ochranu zraku, sliznice i dýchacích cest, bude ideální volbou celoobličejová maska poskytující komfort při práci. S pořízením by rozhodně neměly otálet firmy, v nichž je pracovní prostřední nebezpečné na částice a plyny a může dojít k ohrožení na zdraví. Na ochranu dýchacích cest lze též využívat jednorázový respirátor, polomasky nebo speciálně navržené kukly.

Proti hluku sluchátka

Nadměrný hluk během práce může mít za následek trvalé poškození sluchu pracovníků. Naštěstí existuje celá řada ochranných pomůcek, s nimiž se bude vašim zaměstnancům výrazně lépe pracovat. Klasické ucpávky známé jako špunty do uší doplňují pracovní sluchátka s i bez adaptéru. Oproti tradičním zátkovým chráničům jsou sluchátka velmi pohodlná, nevypadávají a neomezují v pohybu. Jejich zvukotěsnost a lehkou konstrukci si rychle oblíbíte. Zdraví máme pouze jedno, a proto bychom si ho měli s maximální péčí hledět. Pořízením kvalitních ochranných pracovních pomůcek získáte spokojené a zdravé zaměstnance, kterým nebude vadit náročná činnost v hluku či prachu. Pracovní pomůcky jsou skvělou investicí s okamžitou návratností.