Neutrácejte za kočárek, možná postačí nosítko

Kočárek je poměrně nákladnou položkou domácího rozpočtu. Jestliže se chcete vyhnout tomu, abyste nemuseli kupovat kočárek, zaměřte se na nosítko. Existují maminky, které používají pouze nosítko a kočárek ani nepotřebují. V dnešním článku se podíváme, jaká existují nosítka.

Každá maminka chce pro své dítě to nejlepší. Když je dítě nemocné, koupí doplňky stravy a vitamíny (například kolostrum). Když dítě potřebuje pohodlí, investuje do kvalitní matrace, bez které se dětská postýlka neobejde. A stejně tak by maminka měla dítěti nabídnout pohodlí během cestování. A nosítka jsou stále oblíbenější, protože cestování s nimi je jednodušší.

Šátky

Velmi oblíbené jsou šátky, které se mohou pyšnit dlouhou tradicí. Šátky se dají používat již od narození až po osamostatnění dítěte. Šátek podporuje správný vývoj kyčlí a dítě je možné díky velkému množství úvazů nosit v různých polohách. Stačí se naučit úvazy a nosit dítě neustále u sebe. Ale výhodou je, že šátek roste s dítětem, protože nezáleží na tom, jak je dítě velké.

Ring sling

Další variantou jsou šátky Ring sling. Jedná se o šátek, na jehož konci jsou dva kovové kroužky, přes které se převléká druhý konec šátku. Díky tomu se úvaz dotahuje, a tak zde nevznikají uzly. Ring sling je šátek pouze na jedno rameno, což je náročné pro záda rodičů.

Babyvaky

Na jedno rameno se dávají také babyvaky, které jsou vhodné pouze pro malé děti s nízkou hmotností. Na rozdíl od předchozího nosítka zde nejsou žádné dva kroužky.

Mei Tai

Další nosítko, které se hojně používá, je Mei Tai, které má své kořeny v Asii. Toto nosítko umožňuje nošení dítěte pouze vsedě. Mei Tai je vhodné pro starší ratolesti, které jsou schopné dobře udržet hlavičku. Mei Tai je nosítko, které se rychle a snadno uvazuje.

Klokanky

Neměli byste zapomínat ani na klokanky, které jsou na trhu dobře dostupné. Jejich nízká cena vás nadchne. Ale klokanky se hodí pouze pro děti do 10 kg, podle výrobců od tří do dvanácti měsíců.

Ergonomické nosítko

A poslední variantou, která je novinkou na trhu, je ergonomické nosítko, které svou konstrukcí připomíná Mei Tai s tím rozdílem, že ergonomické nosítko je polstrované. Hodí se i pro starší děti a na rozdíl od klokanek má dítě nohy ve správné poloze.