Obývací pokoj v originálním designu

Obývací pokoj patří mezi nejoblíbenější místa v bytě či domě, protože je často spojen s místem odpočinku, posezení s přáteli a též sledováním televize. Abyste si svůj obývací pokoj předělali k obrazu svému, potřebujete kvalitní vybavení za rozumné peníze a promyšlené kroky, jak tento pokoj uspořádat, vymalovat a vybavit. Řešíte-li nedostatek místa, stane se obývák rovněž ložnicí a nábytek budete vybírat velmi opatrně tak, aby pohodlný gauč sloužil zároveň jako postel nebo obývací stěna disponovala dostatečným úložným prostorem.

Posaďte se, prosím

Dominantou každého obývacího pokoje je pro drtivou většinu z nás pohovka. Ať už zvažujete nákup kožené či textilní sedací soupravy, sedací souprava by měla zapadnout do vašeho interiéru a splňovat veškerá požadovaná kritéria. Mezi ty hlavní totiž nepatří pouze barva a materiál, taktéž je důležitá funkčnost a možnost rozložení. Starší ročníky rozhodně ocení vyšší sedací soupravu, milovníci klasici zaplesají nad gaučem a přídavnými křesly, které slibují maximální komfort při sledování detektivek a zpráv. Svou návštěvu můžete usadit třeba na gauč, jenž se během chvilky přemění na prostorné lůžko. Ranní vstávání bude stejně pohodlné jako z postele. Investice do rozkládací pohovky se vám vyplatí i v případě, že u vás často někdo přespává nebo bojujete s nedostatkem místa. Prostor v gauči nabízí další úložiště pro vaše lůžkoviny či sezónní oblečení anebo dětské hračky.

Přivítejte návštěvu v novém obývacím pokoji

Barvu a styl sedačky přizpůsobte rovněž dle obývací stěny. Moderní jsou dnes velmi minimalistické a praktické stěny, stále zůstává vysoké procento těch, kteří sází na osvědčenou klasiku v podobě prosklených vitrín a vysokých knihoven. Do menších místností volte raději světlejší barvy opticky rozšiřující, velké místnosti si zaslouží kvalitní masivní nábytek v tmavých barvách, popřípadě kombinaci materiálů. Posledními trendy je kombinace skla, masivu a kamene. Sladění dekorací a bytových doplňků pak bude otázkou vkusu, neboť někdo dává přednost rámečkům s fotkami, jiní milují květiny a někdo jiný zase vyznává čisté linie bez ozdob.