Pergoly ze dřeva vám zpříjemní prostředí zahrady

Bydlení v rodinném domě má svá velká pozitiva. Užijete si v něm především většího soukromí, a to i na své zahradě, pokud si ji vhodně přizpůsobíte. Terasa u domu je výborná věc, protože zvětšuje obytnou plochu. Je příjemné na ní v létě lenošit. Chce to ale ji zastřešit, případně pořídit nějaké zástěny, abyste na ní měli potřebný klid. Ideální se jeví různé dřevěné pergoly.

Dřevěná pergola a altány

Pod pergolou si představte lehkou okrasnou stavbu, nejčastěji ze dřevěných trámů, jež se používá pro zastřešení terasy či venkovního posezení. Funguje i jako ozdobný prvek pro růst popínavých rostlin. Zejména růže se na ní krásně vyjímají a vytvářejí líbivý prvek na zahradě. Terasa bývá postavena nejčastěji u domu. Další možností, jak si na zahradě vytvořit místo pro odpočinek, je postavit altán. Ten může stát i uprostřed zahradní plochy. Tento typ staveb je nejlepší si nechat udělat na míru podle svých požadavků – třeba u společnosti Pergola Dřevěná.

Dřevěný plot vytvoří soukromí 

Líbí se vám dřevěný plot? Je to klasika, ověřená časem, která patří k oblíbeným typům oplocení. Pomocí dřevěné zástěny ze smrkových prken je ale možné vytvořit příjemné soukromí i v zahradním altánu. Ošetřit se lazurou v různém barevné odstínu – dříve velmi žádaný palisandr dnes ustupuje světlejším tónům. Samozřejmostí je impregnace dřeva, která ho lépe chrání před nepříznivými povětrnostními vlivy.

Místo garáže garážové stání

Parkování vozidla u rodinnému domu se řeší garáží nebo venkovním stáním. Společnost Pergoly Dřevěné vám na zakázku z pevných KVH smrkových hranolů vyrobí garážové stání pro jedno i dvě auta. Díky tomu bude vůz chráněn před deštěm i mrazem nebo ostrými slunečními paprsky. Výhodou garážového stání je úspora financí. Vybudování zděné garáže je mnohem dražší. Zároveň si lze objednat montáž přístřešku.