Preventivní prohlídky chrání vaše zuby i peněženky

Možná si říkáte, že dokud vás zuby nebolí, nemusíte k zubaři. Ale jste na omylu, protože díky pravidelným preventivním prohlídkám chráníte nejen své zuby, ale také peněženky. Preventivní péče je velmi důležitá a předchází závažným onemocněním chrupu. Díky včasnému zakročení je možné zabránit vzniku rozsáhlého zánětlivého onemocnění, kvůli kterému můžete přijít i o zuby. V dnešním článku se podíváme, proč chodit na preventivní prohlídky.

Každá kvalitní stomatologicka klinika doporučuje svým pacientům, aby pravidelně chodili na preventivní prohlídky. Doporučuje se provádění těchto prohlídek dvakrát do roka. Preventivní prohlídky odhalí případné problémy mnohem dříve, než začnou způsobovat nemalé potíže. Díky tomu je následná léčba onemocnění nejen jednodušší a rychlejší, ale také levnější. Například zubní kaz se vytváří několik měsíců, a tak je možné zakročit včas, aniž by bylo prováděno intenzivní ošetření (vrtání).

Preventivní prohlídky můžeme přirovnat k servisu automobilu. Když pravidelně navštěvujete autoservis s automobilem, předcházíte nevídaným problémům. A stejně tak je to s chrupem. Rozdíl je však v tom, že auto si většinou řekne, že potřebuje do servisu, kdežto chrup ne.

Zuby a nehty mají hodně společného

Jestliže máte časté problémy se zuby, měli byste se poohlédnout po doplňcích stravy. Velmi účinným doplňkem je colagen, který má význam nejen pro samotný chrup, ale také pokožku a nehty. Většinou můžete vidět doplňky stravy, které současně působí na nehty, vlasy a zuby.

Preventivní péčí šetříte svůj čas, zlepšíte své zdraví a zároveň šetříte peníze. Přece jen péče o zuby je poměrně nákladnou záležitostí, s čímž musíte počítat. A už jen z tohoto důvodu pravidelně navštěvujte svého dentistu. Jak se říká, kdo šetří, má za tři.