Proč musíte mít povinné ručení a kde ho sjednat nejvýhodněji?

Povinné ručení je jen jiný název pro pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. V zákoně č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je jasně uvedeno, že tento druh pojištění musí mít sjednáno každý majitel motorového vozidla, které je provozováno na pozemních komunikacích. Realita je taková, že mnoho řidičů toto pojištění nemá, čímž hodně riskuje. Stejně tak je faktem, že mnoho řidičů platí za pojištění více, než je nutné. Poradíme vám, kde je možné sjednat povinné ručení opravdu výhodně a ještě k tomu velmi rychle!

Co je povinné ručení?

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je vaší jistotou v případě, když způsobíte provozováním vozidla škodu jiné osobě. Pojištění se vztahuje na škody na zdraví, na vozidle i na poškození vozovky či dopravního značení. V případě takové pojistné události vyplatí pojišťovna poškozenému odpovídající finanční částku. Výše škody se v některých případech může vyšplhat i do milionů korun. Pokud byste pojištění neměli, museli byste vše hradit z vlastní kapsy. Několik tisíc, které za povinné ručení ročně zaplatíte, se určitě vyplatí.

Co ještě hrozí?

Navíc, pokud pojištění nemáte, dopouštíte se tím trestného činu, za který budete pokutováni. Pokud policie při silniční kontrole zjistí, že pojištění neplatíte, dostanete pokutu až ve výši 3 000Kč. V případě, že budete viníkem dopraví nehody bez řádného pojištění, hrozí pokuta až ve výši 40 000Kč.

Sjednání výhodného pojištění je otázkou několika minut

Dávno pryč jsou doby, když jste museli chodit sjednávat povinné ručení na pojišťovnu. I tento typ smlouvy je nyní možné sjednat na internetu. Dobrá zpráva pro všechny je, že v online prostředí panují mnohem výhodnější podmínky. Přesvědčí vás o tom například tato kalkulačka povinného ručení. Zadejte do ní potřebné údaje a během několika vteřin zjistíte, kolik na povinném ručení ušetříte. Kalkulačka srovnává nabídky všech tuzemských pojišťoven. Potřebovat budete jen malý technický průkaz, kde se nachází důležité informace o vašem automobilu. Přes portál je možné si vybrané pojištění sjednat, čímž ušetříte i drahocenný čas. Klienti díky portálu ušetří v průměru až 2 000Kč, cena je u mnohých pojišťoven stlačena až o 25%. Nenechte si šanci získat nejlevnější povinné ručení ujít.

TIP: K základnímu povinnému ručení se vyplatí sjednat i připojištění. Pokud vyrážíte na cesty, je vhodné například připojištění zavazadel, pojištění proti střetu se zvěří či pro případ rozbití skla.

Je třeba i havarijní?

Havarijní pojištění není povinné, ale je určitě vhodným doplňkem. Jeho hlavní výhodou je, že pokud způsobíte dopravní nehodu, pojišťovna vám vyplatí i škody na vašem vozidle, což u povinného ručení neplatí.