Půjčka pro problémové klienty – jak funguje a kdy ji využít?

Stačí jeden nezaplacený účet a není vyloučeno, že se dostanete do tzv. registru dlužníků. Pokud se zde vaše jméno objeví, jedná se o poměrně velký problém, zvláště co se týče půjček. Všechny tuzemské banky si své klienty prověřují a pokud máte záznam v registru, nemáte šanci úvěr získat. V této situaci nezbývá jiné řešení, než v případě potřeby využít speciální půjčku pro problémové klienty. Jak na to?

Nebankovní půjčka pro problémové klienty má opravdu vstřícné podmínky

Nebankovní půjčky pro problémové klienty nemají vůbec přísné podmínky. K jejich získání není nutné dokládat příjem, někdy není vyžadována ani zástava či ručitel a co je hlavní, jsou poskytovány bez toho, aniž by poskytovatel nahlížel do registru dlužníků. Úvěr tak může získat vlastně kdokoliv, a to dokonce i osoby s exekucí. Tyto půjčky jsou vhodné i pro matky na mateřské, seniory a nezaměstnané.

Jsou nebankovní hotovostní půjčky do domu past?

Vstřícné podmínky mohou současně být i největším problémem těchto půjček. Mnoho lidí si je totiž bere bez většího uvážení, na což mohou tvrdě doplatit. Půjčky mívají krátkou dobu splatnosti a vyšší úroky. Pokud není úvěr splacen v termínu, rychle naskakuje penále. I z měsíce prodlení se může stát obrovský problém, který dožene dlužníka k exekuci.

Dokazuje to i průzkum od CRIF (Czech Credit Bureau), který ukazuje, že u nebankovních spotřebitelských půjček narůstá zadluženost. Největší počet zadlužených je mezi seniory.

„Bezmála osmdesát procent seniorů, kteří si půjčku vzali, má u nebankovních institucí problémy se splácením,“ uvedl pro server novinky.cz Vratislav Kopačka z inkasní agentury M.B.A. Finance.

Je proto nutné zvážit, zda budete na splacení půjčky mít dostatek peněž či nikoliv. Na začátku také zvažte, zda půjčku skutečně potřebujete.

Vyplatí se, když:

  • potřebujete urychleně zaplatit účty za energie či telefon,
  • vám zbývá jen několik dní do výplaty a potřebujete peníze na základní výdaje,
  • musíte zaplatit opravu či nákup spotřebiče, který nutně potřebujete apod.

Naopak není vhodné si takto půjčovat na dovolenou, nákup oblečení a jiných věcí, které nejsou pro váš život nezbytně důležité. Vždy si rozmyslete, zda půjčku opravdu potřebujete a jste schopni ji splácet.O půjčkách pro problémové klienty to platí především (více zde).