Rustikální kuchyně: Může být stylová i venkovská

Při zařizování kuchyně si obvykle člověk pokládá otázku, v jakém stylu by měla být. Těch je v současné době oblíbených spousta, takže výběr je mnohdy i náročný. Mezi stálice však už mnoho let patří rustikální kuchyně. Jejich vzhled se mění, ale základ zůstává stejný. Co by v nich nemělo chybět?

Moderní vzhled prostoru kuchyně

Rustikální kuchyně se hodí do rekonstruovaného staršího domu stejně jako do moderního bytu. Může být totiž tradiční selská i stylová, záleží hodně na doplňcích, které se zvolí a vytvářejí její vzhled. Ten má vytvářet pocit útulnosti, pohody, důraz je kladený na použité materiály a dekory. Hodně se pracuje se dřevem, a to ve světlém i tmavším tónu. Takto lze vytvořit i romantickou rustikální kuchyni, jež nabídne pozitivní atmosféru. Neměly by chybět doplňky s květinovými motivy i keramika. Ostatně toto jsou nezbytné prvky v kuchyni ve stylu francouzského venkova. Tak zvaná Provence je i u nás velmi populární. Možná proto, že navozuje pohodu a klid uprostřed shonu současného světa. 

Kuchyně Gabon na míru

Rustikální kuchyně ale může být kombinována s moderním betonem. K němu se výborně hodí kuchyňská dvířka s dekorem dřeva. Celkově takové prostředí působí současně a uspokojí každého, kdo má rád originální vzhled svého obydlí. Takové kuchyně najdete i pod značkou Gabon. Toto kuchyňské studio nabízí svým zákazníkům výrobu kuchyní na míru podle jejich požadavků. S tím souvisí jeho komplexní služby a související práce – instalatérské, elektrikářské, zednické, malířské i podlahářské. Zákazník díky tomu získá kuchyni nejen na míru, ale také na klíč. Stačí zadat svůj požadavek a nechat si od kuchyňského studia Gabon zdarma vypracovat návrh, který po schválení bude realizován. 

Krokem vedle není výběr kuchyně v rustikálním stylu. V něm se najde každý, kdo má rád tradici, kterou doplní aktuálními trendy.