Sedačka jako nová

Obývací pokoj je nejčastěji místem, kde se schází celá rodina. K pohodlnému posezení se používají především sedačky a křesla, které se neobejdou bez pravidelného čištění. Jak si s tím dobře poradit? 

Ruční a strojové vyčištění

Potahy a čalounění sedaček vyžadují extra péči. Předem si zjistěte, co tento materiál snese, abyste si ho navždy ošklivě nepoškodili. Na strojní způsob se určitě vrhněte, když vidíte silné znečištění. Jen tak si obstaráte výborné odstranění nahromaděných nečistot. Většina lidí však stále spoléhá na osvědčené způsoby ručního čištění sedačky. Během realizace si dávejte pozor hlavně na dostatečné odsátí rozpuštěného čistícího roztoku s nečistotami, jinak se po uschnutí objeví nevzhledné mapy. Pořiďte si speciální přípravky na čalounění a textil, nejprve si je můžete vyzkoušet na skrytém kousku, jestli třeba příliš neodbarvují. Vyvarujte se přípravkům s obsahem bělidel a tvrdým kartáčům, které by mohly prodřít látkový materiál. Na skvrny od olejů, barev, kosmetiky, propisek a jiných zakupte vyhovující odstraňovače. 

Proměna staré sedačky

Nastane však doba, že ani nejpečlivější stroje na mytí nepomohou udělat z vaší pohovky krásku, kterou se budete chtít chlubit. V tomto případě přichází na řadu koupě nové, ale také máte možnost renovace. Prvním způsobem je dát tento nábytek znovu očalounit, což může někdy znamenat vyšší vydání. Další možností je pořízení moderních přehozů a potahů. Napínací potahy decoDoma jednoduše nasadíte a podle potřeby zase sundáte, vyperete a opět natáhnete. K přednostem patří, že se neshrnují a jednotlivé kusy sedacího nábytku dokonale obepnou. K dispozici je mnoho barev, kde si každý najde svou oblíbenou. Nechybí smetanová, antracitová, čokoládová, korálová, modrá, oříšková, zelená a mnohé další varianty. Vylepšení domácího prostředí je takto velice rychlé a zábavné.