Sháníte investiční nástroj, který vás ochrání před inflací? Už nemusíte!

S investicemi v době ekonomické krize to bohužel není snadné. Na ty, které vynáší v době ekonomického rozmachu, se nelze spoléhat v době ekonomického útlumu.

Problematická je především inflace, která spoustu pro investory oblíbených investičních nástrojů vyřazuje ze hry. Zbývají v podstatě jen dva, a to nemovitosti a zlato.

Nemovitosti, nebo zlato?

Jste-li na vážkách, zda investovat do zlata, či nemovitostí, doporučujeme primárně vycházet z výše svých úspor. Dosahují-li výše několika milionů, pořiďte si investiční byt. Menší velikosti a ideálně situovaný v nějakém z univerzitních měst. Podle statistik si totiž byty nejčastěji pronajímají studenti. Snažte se však nezatížit svou investici vysokou hypotékou. Ta by vás totiž o část výnosu připravila.

Zlato jako zbraň proti inflaci

Pokud tak vysokým vstupním kapitálem nedisponujete, investujte spíše do drahých kovů. Ideální je například od DPH oproštěné investiční zlato, které si obzvláště v dlouhodobém horizontu udržuje svou stálou cenu, a tím se ukazuje jako účinná zbraň právě proti inflaci.

Slitky, mince a dukáty

Bohatou nabídku zlatých investičních mincí a slitků stejně jako medailí, dukátů a sběratelských potřeb najdete například v pražském Obecním domě, v sídle renomovaného prodejce a dodavatele investičního zlata pro malé i korporátní investory. Nebo na jeho webových stránkách zlate-mince.cz, kde vám je také k dispozici pravidelně aktualizovaná cena zlata, která momentálně dosahuje necelých čtyřiceti tisíc korun za jednu unci.

Srovnejte nabídku s konkurencí

Zajímá-li vás, jestli nějaký obchodník s drahými kovy nabízí výhodnější podmínky, zadejte si do vyhledávače pojem investiční zlato a srovnejte nabídku tohoto tradičního prodejce s konkurencí. Věřte však, že lepší podmínky zřejmě nenajdete.