Software je reálné sehnat i docela levně

Počítače dnes stojí raketu, a to i modely, které mají do vysokého výkonu skutečně daleko. Ovšem v tomto případě není důležitý pouze hardware, ale rovněž i software. Bez toho se totiž ani ten nejlepší stroj nemá šanci rozjet. 

A kdo chce mít nainstalovaný na svém mazlíkovi skutečně dobré programy, musí obvykle sáhnout hodně hluboko do kapsy. Nebo ne?

Programy zdarma

Ne vždy. Mnohdy je možné sehnat dobrý software dokonce zcela zdarma a naprosto legálně. Ne pokaždé však jde o uživatelsky zcela přívětivou záležitost. Tento druh programů totiž většinou vyrábějí ve svém volném čase nadšenci, kteří však často zapomínají na tvorbu příjemného uživatelského rozhraní. Profíci se nakonec nějak protlučou, avšak naprostí laici mají obvykle smůlu.

Častým problémem tohoto typu softwaru jsou i chyby. Jejich vychytání totiž často trvá, právě z toho důvodu, že jsou tyto programy dělány jedním člověk, případně malým týmem, a to v osobním volnu. Proto může člověk očekávat pouze sporadické aktualizace.

Dema

Druhou bezplatnou možností jsou pak demoverze. Ty jsou v mnoha ohledech dokonce lepší než plnohodnotný amatérský software, jelikož jsou tvořeny velkými profesionálními týmy. Jejich problém spočívá hlavně v omezené funkčnosti.

Kdo tedy potřebuje používat programy typu Adobe Premiere Elements https://www.prolicence.cz/adobe-premiere-elements-2023-win-mac-cz/ nebo snad AVG Tuneup https://www.prolicence.cz/avg-tuneup/, ten se s pouhou demoverzí nikdy nemůže spokojit. Na druhou stranu plná verze stojí často nemalé peníze, alespoň většinou.

Druhotná licence

Programy je možné koupit i v rámci takzvané druhotné licence. Jedná se o již používaný software, který byl původně deaktivován i s počítačem. Zatímco počítač byl nadobro vyřazen, program je možné znovu aktivovat. 

A právě o takový software je dnes asi největší zájem, jelikož se dá sehnat za velmi příjemné peníze.