Špatná viditelnost? Hlavně buďte vidět vy!

Zima je ošemetné období, především co se týče zhoršené viditelnosti. Není radno si zahrávat se zdravím nebo riskovat život. Proto buďte v šeru a za snížené viditelnosti, způsobené silným sněžením nebo mlhou, vybaveni reflexními prvky. A vybavte jimi i vaše děti nebo zavazadlo.

Reflexní prvky jako součást oblečení

Především dětem se vyplatí vybírat takové zimní oblečení, které na sobě již reflexní prvky má. Uvidíte, že to nebude problém. Mnohdy je totiž obsahují, aniž bychom si toho na první pohled všimli. Našité reflexní pásky najdete hlavně na nepromokavých kalhotách, bundách, ale i na botách. Čím víc jich bude, tím lépe.

Nemáte-li reflexní oblečení, postačí reflexní pásky

Pokud máte oblečení bez reflexních prvků a nechcete utrácet za nové, ani to není problém. Dneska koupíte nažehlovací reflexní pásky, které snadno k oděvu připevníte tak jako klasickou nažehlovačku.

Sehnat si můžete i reflexní pásky samonavíjecí, které mají více využití. Můžete je použít na sobě, navinout je na konstrukci od kočárku, na kufr, na kolo, na kabelku, nebo na batoh, abyste byli vidět také zezadu. Alternativou k nim jsou pohodlnější reflexní pásky na suchý zip. Ty využijete například na svou nebo na dětskou ruku či botu.

Kromě těchto pásek existují také samolepící PVC pásky v různých barvách nebo samostatné čtverečky, které se využívají pro ohraničení vozíků a jiných dopravních prostředků.

Rychlá pomoc v případě, že nic nemáte

Může se stát, že zrovna u sebe nemáte vůbec nic, co by připomínalo reflexní prvek, a musíte cestovat venku za špatné viditelnosti. Co v tomto případě dělat? Nezbývá vám nic jiného, než se spolehnout na obyčejnou baterku. Mějte vždy alespoň nějakou malou připevněnou na klíčích. A pokud ji nemáte, poptejte se tam, kde zrovna jste. Často se dá koupit v lecjakém obchodě u pokladen.