Tepelná čerpadla: Chytré řešení vytápění i chlazení

tepelne cerpadlo

Energie jsou drahé a v rodinném rozpočtu představují významnou položku. Není proto divu, že se majitelé nemovitostí snaží na vytápění svých domů ušetřit. Jednou z možností jsou i tepelná čerpadla, která nabízejí ekologický a bezobslužný zdroj tepla. Jaké se nabízejí možnosti?

Zajímavé řešení vytápění domu

Tepelná čerpadla pro rodinné domy potřebují pro svůj provoz elektrickou energii. Jejich kvalita i účinnost se proto posuzuje dle energetické třídy. Nejrozšířenějším tepelným čerpadlem je systém vzduch-voda, které se nejčastěji používá i v České republice. Jeho majitelé oceňují snadnou montáž, jeho technické parametry a zejména cenu, která je přijatelná. Toto čerpadlo funguje tak, že z okolního vzduchu odebírá teplo a předává ho otopné vodě. Vybírat je možné ze systémů s plynulou regulací výkonu, který se přizpůsobuje požadavkům domu na množství tepla. Nespornou výhodou tepelného čerpadla jsou také dotace od státu, které lze čerpat.

Úspory v průmyslu i potravinářství

Tepelná čerpadla pro průmysl můžeme považovat z jeden z obnovitelných zdrojů. Jedná se o ekologické řešení vytápění průmyslového i potravinářského prostředí, ať už se to týká skladů, haly nebo dílny. Své uplatnění najdou také ve vinařství, pivovarnictví, výrobě a zpracování potravin. Čerpadla umožňují výraznou úsporu nákladů, což ocení každá firma. Odpadní teplo lze zpětně využít. Projekty může firma financovat i prostřednictvím programu Úspora energie.

MasterTherm je česká značka, která vás nezklame

Mezi tepelnými čerpadly vyniká česká značka MasterTherm, která vyrábí už od roku 1994. Nabízejí   produkty nejen pro rodinné a bytové domy, ale také pro průmysl, kde je třeba topit i chladit. Ovládání čerpadla jde i on-line, jeho barvu si můžete vybrat na přání a určitě oceníte jeho tichý chod. Na pořízení čerpadla MasterTherm lze využít dotace buď Nová zelená úsporám, nebo Kotlíkové dotace. Výše podpory je až 127 500 korun na instalaci tepelného čerpadla.

Sdílet článek