Tepelná čerpadla: Chytré řešení vytápění i chlazení

Energie jsou drahé a v rodinném rozpočtu představují významnou položku. Není proto divu, že se majitelé nemovitostí snaží na vytápění svých domů ušetřit. Jednou z možností jsou i tepelná čerpadla, která nabízejí ekologický a bezobslužný zdroj tepla. Jaké se nabízejí možnosti?

Zajímavé řešení vytápění domu

Tepelná čerpadla pro rodinné domy potřebují pro svůj provoz elektrickou energii. Jejich kvalita i účinnost se proto posuzuje dle energetické třídy. Nejrozšířenějším tepelným čerpadlem je systém vzduch-voda, které se nejčastěji používá i v České republice. Jeho majitelé oceňují snadnou montáž, jeho technické parametry a zejména cenu, která je přijatelná. Toto čerpadlo funguje tak, že z okolního vzduchu odebírá teplo a předává ho otopné vodě. Vybírat je možné ze systémů s plynulou regulací výkonu, který se přizpůsobuje požadavkům domu na množství tepla. Nespornou výhodou tepelného čerpadla jsou také dotace od státu, které lze čerpat.

Úspory v průmyslu i potravinářství

Tepelná čerpadla pro průmysl můžeme považovat z jeden z obnovitelných zdrojů. Jedná se o ekologické řešení vytápění průmyslového i potravinářského prostředí, ať už se to týká skladů, haly nebo dílny. Své uplatnění najdou také ve vinařství, pivovarnictví, výrobě a zpracování potravin. Čerpadla umožňují výraznou úsporu nákladů, což ocení každá firma. Odpadní teplo lze zpětně využít. Projekty může firma financovat i prostřednictvím programu Úspora energie.

MasterTherm je česká značka, která vás nezklame

Mezi tepelnými čerpadly vyniká česká značka MasterTherm, která vyrábí už od roku 1994. Nabízejí   produkty nejen pro rodinné a bytové domy, ale také pro průmysl, kde je třeba topit i chladit. Ovládání čerpadla jde i on-line, jeho barvu si můžete vybrat na přání a určitě oceníte jeho tichý chod. Na pořízení čerpadla MasterTherm lze využít dotace buď Nová zelená úsporám, nebo Kotlíkové dotace. Výše podpory je až 127 500 korun na instalaci tepelného čerpadla.