Vánoční výzdoba podle českých tradic

bytový textil

Sváteční období plné blikajících světýlek, sladkých vůní vanilkových rohlíčků, kokosek a marcipánu se nezadržitelně blíží. Tohle období je krásné nejen proto, že se setkáváme s celou rodinou a užíváme si sváteční pohodu, ale tím, že si dáme práci s pořádným úklidem i dlouhodobě zanedbaných koutů. Jednou z méně oblíbených předvánočních úklidových akcí je umývání oken. I když to téměř nikoho nebaví, následná čistota a pověšená nová záclona dělají z obyčejného okna luxusní záležitost.

Záclony a dekorační textil pro tu správnou atmosféru

Pokud dáváte přednost oknům bez záclon, zkuste to letos jinak. Zajímavě řešené typy záclon v různých barvách, metrážích i stylech si vás získají. Děti ocení dětské motivy, postavičky a vzory a v kuchyni se budou skvěle vyjímat záclony s motivy ovoce, zeleniny a květin. Velké oblibě se těší též záclony hladké v minimalistickém designu. Do menších oken se pak skvěle hodí například záclony s dírkami na vitrážku. Rozhodnete-li se investovat peníze do nových, moderních a vkusných záclon, nezapomeňte o ně náležitě pečovat. Zaslouží si správný proces praní, sušení, bělení i případného žehlení. Pouze tak vám během svátků udělají tu správnou parádu.

Zajímavou a bezstarostnou variantu představují hotové záclony či funkční závěsy, jež vám zajistí dostatek soukromí před zvědavými pohledy sousedů i ostrým sluníčkem. Kusové záclony pak nemusíte nijak upravovat, stačí vybrat vhodnou šířku a délku ideální pro vaše okna a nezapomenout připočítat nařasení.

Vánoční nálada kam se podíváš

Odborník na kompletní bytový textil vám učaruje atraktivním sortimentem i cenově dostupnými možnostmi, jak dodat domovu hřejivé teplo. Vyzkoušejte třeba kvalitní a na dotek příjemné povlečení se zimními motivy či dětské povlečení do postýlky. Těmito drobnostmi dům vyzdobíte nejen na zimní sezónu, ale také se dopředu připravíte na příchod jara či barevný podzim.

Sdílet článek