Vánoční výzdoba podle českých tradic

Sváteční období plné blikajících světýlek, sladkých vůní vanilkových rohlíčků, kokosek a marcipánu se nezadržitelně blíží. Tohle období je krásné nejen proto, že se setkáváme s celou rodinou a užíváme si sváteční pohodu, ale tím, že si dáme práci s pořádným úklidem i dlouhodobě zanedbaných koutů. Jednou z méně oblíbených předvánočních úklidových akcí je umývání oken. I když to téměř nikoho nebaví, následná čistota a pověšená nová záclona dělají z obyčejného okna luxusní záležitost.

Záclony a dekorační textil pro tu správnou atmosféru

Pokud dáváte přednost oknům bez záclon, zkuste to letos jinak. Zajímavě řešené typy záclon v různých barvách, metrážích i stylech si vás získají. Děti ocení dětské motivy, postavičky a vzory a v kuchyni se budou skvěle vyjímat záclony s motivy ovoce, zeleniny a květin. Velké oblibě se těší též záclony hladké v minimalistickém designu. Do menších oken se pak skvěle hodí například záclony s dírkami na vitrážku. Rozhodnete-li se investovat peníze do nových, moderních a vkusných záclon, nezapomeňte o ně náležitě pečovat. Zaslouží si správný proces praní, sušení, bělení i případného žehlení. Pouze tak vám během svátků udělají tu správnou parádu.

Zajímavou a bezstarostnou variantu představují hotové záclony či funkční závěsy, jež vám zajistí dostatek soukromí před zvědavými pohledy sousedů i ostrým sluníčkem. Kusové záclony pak nemusíte nijak upravovat, stačí vybrat vhodnou šířku a délku ideální pro vaše okna a nezapomenout připočítat nařasení.

Vánoční nálada kam se podíváš

Odborník na kompletní bytový textil vám učaruje atraktivním sortimentem i cenově dostupnými možnostmi, jak dodat domovu hřejivé teplo. Vyzkoušejte třeba kvalitní a na dotek příjemné povlečení se zimními motivy či dětské povlečení do postýlky. Těmito drobnostmi dům vyzdobíte nejen na zimní sezónu, ale také se dopředu připravíte na příchod jara či barevný podzim.