Veterinární klinika v Praze: Kvalitní péče o drobná zvířata na jednom místě

Pořízení domácího mazlíčka s sebou přináší spoustu starostí. Ty se týkají nejen jeho stravování, ale i zdravotní péče. Psy i kočky je nutné očkovat, odčervovat. A v některých případech je třeba přistoupit ke kastraci. Bývají to ojedinělé případy a neznamená to, že se musí nutně týkat vašeho mazlíčka. Většinou se ke kastraci majitel zvířete uchýlí tehdy, kdy pes často utíká za fenami. Je to nepříjemné i vzhledem k sousedským vztahům. Jakou veterinární kliniku si pro léčbu svého zvířecího kamaráda vybrat?

Kvalitní péče o psy a jiná drobná zvířata

Tak jak lidé chodí ke svému praktickému lékaři, musí se občas se zvířetem jít k jeho veterinárnímu lékaři. Na majitele psů čeká pravidelné každoroční očkování proti vzteklině nebo dalším psím nemocem. Výhoda samozřejmě je, když lékaře pes příliš nepotřebuje. Zatímco za nás lékařské úkony hradí zdravotní pojišťovna, u zvířete musíte všechno platit sami. A někdy se účet třeba za operaci vyšplhá i na několik tisíc. Ale co by člověk pro svého mazlíčka neudělal.

Ortopedické problémy u psů

V dnešní době si můžete vybírat, na kterou kliniku se zvířetem půjdete. Pokud ho trápí problémy s končetinami, pak se nabízí veterinární ortopedie na Praze 9, která psa vyšetří a navrhne nejlepší řešení situace. Ortopedické vady trápí mnoho psích plemen, a proto se na tento druh veterinární medicíny kliniky zaměřují.

Kastrace psa

Veterinární chirurgie na Praze 9 zvládne také kastraci psa. Nejedná se o příliš složitou operaci, ale dokáže ulevit psovi, který má zdravotní problémy s varlaty, nebo jeho majiteli, pokud pes neustále opouští zahradu, aby se vydal na návštěvu fen v blízkém i vzdáleném okolí. Kastrací se pes stane přítulnějším a klidnějším, akorát má tendenci nabírat na své hmotnosti. Proto je důležité toto hlídat, aby se pes nestal obézním.

Pokud si budete vybírat veterinární kliniku pro léčbu svého psa, jistě vás bude zajímat její přístup nejen k majitelům, ale i ke zvířecím pacientům. Chcete přece, aby byl váš pes v nejlepších rukách.