Výběr kancelářského nábytku nelze ponechat náhodě. Důležitá je ergonomie

Kancelář je místem, v němž člověk tráví minimálně osm a půl hodiny svého času. Někdy pochopitelně i více. Měla by proto být zařízená tak, aby se v ní dobře pracovalo. To obvykle znamená s využitím znalostí ergonomie. Vše by mělo být po ruce tak, aby člověk nedělal zbytečné pohyby navíc. Se současnou nabídkou nábytku si vybrat není vůbec složité.

Kancelářský nábytek

Židle i ostatní kancelářský nábytek se vyrábí v souladu s potřebami pracovníků. Ergonomické židle umožňují zdravé sezení s minimalizací bolestí zad. Hodně záleží na nastavení židle, jejích područek, velikosti opěradla i možnosti umístit židli do odpovídající polohy tak, aby se na ní dobře sedělo. Pochopitelně, že ani sebelepší židle nenahradí aktivní odpočinek po práci a dostatek pohybu. Přesto je důležité, aby zaměstnavatelé věnovali jejich výběru patřičnou pozornost. Zaměstnanec s trvalou bolestí zad nebude právě tím nejlepším pracovníkem, který trhá rekordy v práci.

Kancelářské stoly

Jistě se mnozí shodnou na tom, že pro svoji práci potřebují také vhodně zvolený kancelářský stůl. Měl by být dostatečně prostorný, aby pojal nejen počítač s klávesnicí či notebook, ale také veškeré dokumenty, s nimiž je třeba v zaměstnání pracovat. Jistě není nijak příjemné se krčit u malého stolku, kde není prostor pro to, aby si člověk rozložil velký šanon. Současné kancelářské stoly do běžných kanceláří bývají vyrobené z praktického laminátu, jenž je odolný a zároveň i pohledný. Do reprezentativních prostorů se určitě hodí kancelářské stoly dřevěné, jež podtrhnou důležitost místnosti.

Kancelářské skříně

Vedle kancelářského stolu a židle se žádný zaměstnanec neobejde také bez kvalitně zpracované skříně, do níž si může uložit všechny potřebné dokumenty. Není-li kancelář příliš prostorná, pak se dá hodně místa ušetřit s posuvnými dveřmi, jimiž je kancelářská skříň vybavená. Zajímavě také vypadá roletová skříň, jejíž dveře se při otevírání shrnují jako roleta.