Vydělejte na ekologické likvidaci svého starého vozidla

Automobil bývá důležitou součástí života rodiny i jednotlivce. Existují sice lidé, kteří se bez něho obejdou, ale vlastnit vůz znamená, že jste nezávislí na veřejné dopravě a že se můžete sami dopravit tam, kam potřebujete. Když auto doslouží, je třeba ho ekologicky zlikvidovat. Je ale možné za něho dostat ještě nějaké peníze?

Ekologická likvidace vozidla

Hodně lidí si myslí, že autovrak je prakticky neprodejný a jediné, co lze udělat, je zavézt ho autovrakoviště. To je samozřejmě pravda, ale i tato situace má svá pravidla. Abyste mohli odhlásit svůj vysloužilý vůz z veřejného registru vozidel, musíte ho ekologicky zlikvidovat a získat o tomto doklad od autorizovaného autovrakoviště. Takový vůz bývá pak zaregistrován v systému Ministerstva životního prostředí České republiky.

Výkup vozidel na náhradní díly

Při likvidaci autovraku je třeba si dávat pozor na to, abyste nenaletěli podvodným překupníkům. Od nich totiž platný doklad o ekologické likvidaci nedostanete. Přitom certifikované autovrakoviště je schopné nabídnou i zajímavou cenu, když mu předá vůz na náhradní díly. Například autovrakoviště Milata má k dispozici speciální technologie, díky nimž umí autovrak ekologicky rozebrat i zbavit provozních kapalin bez toho, aby zatížilo životní prostředí. Tato recyklace je k přírodě šetrná.

Autovrak nejezdí? Nechte ho do autovrakoviště odtáhnout

Nemusíte se bát, že bude pro vás problémem váš autovrak do autovrakoviště dopravit. Společnost Milata vám nabízí možnost vysloužilý automobil na vlastní náklady odtáhnout. Navíc vám za něho ještě nabídne zajímavou cenu za výkup auta na náhradní díly, takže na tom ještě můžete vydělat. Výnos z prodeje těchto náhradních dílů obvykle pomáhá autovrakoviště financovat jeho provoz a dosahovat přiměřeného zisku.