Vyspěte se. Konečně!

Spánek, to je věčné téma, které trápí až dvě třetiny Čechů. Není to problém, který ovlivňuje pracující na směny, ale také mnohdy neřešená záležitost starších jedinců, dětí i studentů, kteří do noci pracují na svých úkolech. Často ho ovlivňují další faktory, jako například dlouhé sledování televize před usnutím, stres z práce nebo rodinný kolotoč bez pravidel. Jestliže patříte do skupiny lidí, jež řeší otázku dobrého spánku různými přírodními preparáty, čaji na klidné spaní nebo snad lékařem předepsanými léky, zkuste na to jít jinak.

 Změna začíná v ložnici

Příčinou nekomfortního spánku, častého buzení i bolavých zad a krční páteře totiž může být obyčejná matrace. Je ta vaše již proleželá? Pamatuje snad už dvě stěhování? Mění se vaše tělesná váha a proporce, jež mění i strukturu matrace? To jsou všechno otázky, na něž musíte znát odpověď, abyste si uvědomili, že je nejvyšší čas investovat do nové matrace. Na trhu existuje celá řada provedení matrací, velmi populární jsou ty pěnové, pružinové nebo latexové. Důležité je také si určit, zda chcete spát na měkké matraci, sedí vám spíše tvrdší matrace, popřípadě hledáte kompromis někde uprostřed. Na větší postel se skvěle hodí například matrace https://www.matrace-matex.cz/kategorie/71-matrace-160×200, jež splní požadavky pro oba partnery i jednotlivce. Díky příjemnému rozměru 160×200 se na ní velmi dobře vyspí dva lidé a samotný jedinec se nebude muset omezovat při spánku, což ocení zejména noční cestovatelé.

Rozměr, provedení i doplňky

Ať už hledáte jakoukoliv standardní či atypickou velikost matrace, provedení a materiálové zpracování, obraťte se tam, kde mimo jiné prodávají matrace https://www.matrace-matex.cz/kategorie/69-matrace-120×200 odpovídající širšímu jednolůžku. Zvolit si smíte samozřejmě též výšku matrace, tuhost, popřípadě se poohlédnout online po důležitém dalším vybavení a příslušenstvím garantujícím kvalitní spánek bez bolavých zad, krku a proleženin.