Rohožka pomůže s prašností v bytě

Každá hospodyňka potýkající se doma den co den s prachem, jistě ocení každý dobrý tip na eliminaci prašnosti. Zejména teď, během jara a na prahu léta, kdy jsou dveře ven neustále dokořán. Patříte mezi ženy, jež už jsou nešťastné z toho, že berou vysavač do ruky den co den? Trápí vás všude přítomné mikro kamínky a nečistoty z obuvi, které se rychlostí blesku roznesou po celém domě? Zpozorněte, protože existuje schopný a ne nákladný pomocník. Je jím rohožka – jednoduchá, praktická, dostupná a účinnější než by se mohlo zdát.

Rohožka, požírač prachu

Rohožka přede dveřmi dokáže opravdu významně usnadnit uklízení. Je totiž schopná zachytit až 80 % nečistot, jež byste si jinak pouhými přechody zvenčí do domu zavlekli do chodby i dalších pokojů. Tyto nečistoty přinášíme běžně na podrážkách bot, ale i na tlapkách našich čtyřnohých miláčků, jež denně venčíme. Velkou mírou se na šíření prachu podílí také kolo, koloběžky či kočárky, které „parkujeme“ většinou v chodbě. I s těmi si dokáže rohožka poradit – zkrátka pomůže na každou ulpělou špínu, jež by se ráda dostala přes náš práh.

Kde rohožka pomáhá? 

Vězte, že užitečné rohože a rohožky budou u všech vstupů do domu, ať už se jedná o hlavní vchod, terasu nebo balkon. Prach si totiž nevybírá a kudy může, tudy se snaží dovnitř dostat. Ani se tak nenadějete a ze zdánlivě čisté terasy si domů nesete nechtěnou nadílku.

A jak by taková správná rohož tedy měla vypadat? Vždy záleží na tom, v jakém stylu máte vedený interiér. Rohož má být nenápadná až „neviditelná“, nikoli na sebe poutat pozornost za každou cenu a narušovat dojem z podstatnějších prvků interiéru i exteriéru. Dnes na trhu existuje celá řada rohoží v různých barvách a provedeních. Přesto zůstává nesmrtelnou klasikou přírodní drhnutá rohož, ta je nejen že dostatečně hrubá, aby boty očistila, ale která se díky svému neutrálnímu stylu hodí ke každému typu domu. Kde hledat? Obraťte se tam, kde prodávají švihadla, motouzy nebo šňůry, a informujte se.