Jak si vybrat kvalitní sportovní batoh

Jsme národem chatařů, chalupářů, pejskařů a houbařů, ale v poslední době také cyklistů, pěších turistů a běžců. A to ne ledajakých. Dáváme si záležet na kvalitě sportovních doplňků, aby pro nás byl zážitek z pohybu co největší. Za kvalitní sportovní vybavení i oblečení jsme ochotni utratit hodně peněz. My vám v tomto článku poradíme, jak a kde nakoupit kvalitní sportovní batoh a nenaběhnout si.

Volte velikost a vybavení podle účelu

Především se musíte rozhodnout, na co batoh budete využívat, a podle toho zvolit jeho velikost. Nabízí se batohy o objemu 11 litrů, ale také třeba 33 litrů. Menší outdoor batohy jsou vhodné na krátké cyklistické projížďky nebo výlet trvající pár hodin.

Zaměřte se také na detaily. Je výhodné, pokud je možné k batohu dokupovat pomocné komponenty, jako je například vak na vodu. Batoh na kolo se nabízí i s odnímatelným držákem na cyklistickou přilbu, což využije hodně cyklistů.

Důležité je i vybavení samotného batohu. Je potřeba, aby měl dostatečné množství potřebných kapes. Alespoň jedna by měla být vnější a dobře přístupná. Nesmí chybět ani vnitřní kapsa a nějaká přihrádka pro přehledné urovnání věcí.

Ideální hmotnost menšího batohu o objemu 10 litrů je okolo 400 gramů.

Profesionální batohy pro dlouhé túry

Velké sportovní batohy jsou určeny pro vícedenní sportovní aktivity. Pokud holdujete dlouhým i několikadenním túrám, zaměřte se na robustní, avšak komfortní batohy se spoustou vychytávek, které oceníte. A jaké to jsou? Například mezi ně patří chytře umístěné kapsy pro sněhové sondy, doplňkové kapsy na nářadí, voděodolné kapsy na telefon či dokumenty, možnost připnutí držáku na chrániče, přilbu, lyže, cepín i spacák.

Pokud chcete to nejlepší, obraťte se na ty, kteří tomu rozumí. Navštivte bajkshop tvůrců Singltreků v České republice, v jejichž nabídce je například i batoh s páteřákem.