Využijte operativní leasing automobilu bez jakýchkoliv rizik

Provozujete živnost nebo máte malou firmu a potřebovali byste si pro podnikání pořídit automobil? Uvažujete, jak jej budete financovat a hledáte, která z možností by pro vás mohla být optimální a nejvýhodnější? Těch je několik – auto můžete pořídit na hotovost, financovat jej lze prostřednictvím finančního leasingu, případně i operativního leasingu.

Právě po operativním leasingu sahá v poslední době stále více podnikatelů, neboť je pro mnohé z nich nejvýhodnější. Od klasického finančního leasingu se liší tím, že se jedná o dlouhodobý i krátkodobý pronájem vozidla a po skončení leasingové smlouvy zůstane majitelem vozu leasingová společnost. Po celou dobu platnosti smlouvy automobil využíváte a platíte za něj pouze reálnou amortizovanou část ceny vozidla. Tyto splátky se dají jednak odečíst z daní a jsou také nižší, než kolik činí klasický finanční leasing. Automobil využíváte s veškerým servisem, který k tomu patří, ať už se jedná o náklady spojené s provozem vozu, servisními náklady, náklady za pneuservis, povinné ručení, havarijní pojištění, silniční daň, dálniční poplatky, asistenční služby, provoz elektronické knihy, to vše může být v rámci operativního leasingu zajištěno.

Jedním z leadrů operativního leasingu, a to nejen na našem českém trhu, je společnost LeasePlan, která aktuálně přišla s novou, moderní formou operativního leasingu. LeasePlan Go je operativní leasing, který je šitý na míru malým a středním firmám či živnostníkům. Na provoz automobilu jsou garantovány konstantní náklady a smlouvu si můžete sjednat až na 5 let. Novinkou je to, že jej lze využít prostřednictvím nového e-shopu. Na stránkách společnosti stačí vybrat automobil a doplňkové služby, které k němu požadujete. Ty jsou nabízeny v určitých předem připravených balíčcích, které vám usnadní užívání vozidla a vlastně by měly i zlevnit jeho provoz. Zároveň je smyslem snížit administrativní náklady, které jsou spojeny s vlastnictvím automobilu určeného k podnikání.

Shrňme si výhody operativního leasingu LeasePlan Go v bodech:

  • pravidelně budete splácet pouze rozdíl mezi pořizovací a garantovanou zůstatkovou cenou vozu na konci leasingu,
  • po celu dobu platnosti se měsíční splátka nemění,
  • nejste vlastníkem auta, takže v něm nevážete kapitál, který tak můžete použít na rozvoj podnikání,
  • optimalizujete své cash-flow, protože služby jsou hrazeny v rámci splátek,
  • eliminujete nečekané výdaje, které mohou nastat v případně vozu, kterého vlastníte,
  • díky spolupráci se silnou leasingovou společností získáte i lepší finanční podmínky u jiných dodavatelů, jako jsou servisy, pojišťovny, poskytovatelé palivových karet, prodejci autopříslušenství apod.

Služby operativního leasingu pro živnostníky, malé a střední podnikatele, poskytuje online na svém webu LeasePlanGo.