Zakázkový 3D tisk je moderní technologií s velkou budoucností

Jdete s dobou a zajímáte se o 3D tisk? Jedná se o unikátní technologii, s jejíž pomocí lze vytisknout ledacos. Nejen díly do letadel či strojů, ale své uplatnění nachází také ve zdravotnictví, stavebnictví, umění i reklamě.

Historie 3D tisku není dlouhá

Ještě před více než půlstoletím byl trojrozměrný tisk pouze námětem sci-fi. Ale doba pokročila stejně jako technologie a v 80. letech minulého století světlo světa spatřila stereolitografie. Tato technika využívala tekutého fotopolymeru a UV laseru a tiskla ve formátu 3D. Zpočátku ji využívali pouze nadšenci v univerzitních laboratořích. Postupně byl trojrozměrný tisk zdokonalován a dnes je situace taková, že 3D tisk patří mezi stále běžnější způsoby, jak vytvořit prototyp nebo i sérii výrobků. To velice usnadňuje práci designérům i projektantům.

Jak na 3D tisk?

I když cena 3D tiskáren postupně klesá, stále se více oplatí využít zakázkový 3D tisk než si pořídit vlastní tiskárnu. Je to pohodlnější, protože stačí zadat poptávku, a to třeba i prostřednictvím https://3d-tiskni.cz/brno/. Před 3D tiskem je zpravidla nutné vytvořit 3D model. Technický výkres, zaslaný na email nejlépe ve formátu STL, OBJ nebo AMF, pak školení odborníci překreslí do 3D. Občas se stane, že zákazník nemá k dispozici takový výkres. Pak je vhodné osobním kontaktem popsat, jak by hotový výrobek měl vypadat.

Podle čeho se stanovuje cena 3D tisku?

Aby bylo možné stanovit přesnou cenu za 3D tisk, musí se podle modelu tisk nasimulovat a zjistit tím dobu tisku. Podle ceníku se poté určí výsledná cena. Výhodou pro zákazníky je, že hotový výrobek jim bude zaslán ověřenými dopravci po celém území České republiky i Slovenska. Zkontaktovat se s profesionály a domluvit se na 3D tisku je možné i přes webové rozhraní na https://3d-tiskni.cz/brno/. Kalkulaci cen nabízejí zdarma.