Darujte investiční zlato, jedná se o dobře uložené peníze

Při výběru vhodného dárku k významnému životnímu jubileu nebo události se nabízí jako jedna z možností investiční zlato. Nevíte-li si tedy rady, jeho nákupem krok špatným směrem neuděláte. Jaké varianty se nabízejí k investování?

Zlaté slitky

V době, kdy hospodářství prochází krizí, lidé často volí uložení svých těžce vydělaných peněz do zlata. To si uchovává trvalou hodnotu. A má ji také v podobě dárku. K promoci, kdy mladý člověk získává titul, se zlato určitě hodí. Zlaté slitky jsou k dispozici v hodnotách už od 1 500 Kč. Ale klidně můžete věnovat jako dárky pro muže i dražší cihličky. 

Nikde samozřejmě není psáno, že slitky se nehodí věnovat také ženám. Ty sice více ocení zlatý šperk, ale třeba krásně zpracovanou zlatou medailí se také zavděčíte. Jejich zpracování bývá obvykle v provedení Proof, tedy v nejvyšší kvalitě. Reliéf je matný, pole ve vysokém lesku. Je pravidlem, že se na medaili nechávají vyrýt jména obdarovaného, čímž se ještě více zdůrazní význam dárku. K narozeninám můžete vybrat třeba znamení zvěrokruhu jako hlavní motiv. 

Dárek k narození či výročí svatby

Krásnou příležitostí věnovat investiční zlato je narození dítěte nebo výročí svatby. Zde se nabízejí zejména investiční zlaté mince v prvotřídní kvalitě. Vždy budou milou vzpomínkou na tak významný okamžik v životě. Zároveň si uchovávají trvalou hodnotu a jsou pojistkou v případě, kdy se člověku příliš finančně dobře nevede. Mince lze darovat i na svátek

Výhody investičního zlata

Kromě zachování hodnoty má investiční zlato ještě jednu důležitou výhodu, kvůli které je tak oblíbené. Při jeho nákupu se neplatí daň z přidané hodnoty, tím pádem je nákup hned o 21 procent levnější. Ekonomicky smýšlející lidé toho umějí využít, protože vědí, že investice do zlata jsou dobře uložené peníze.