Dřevěné brikety – ekonomická alternativa s ekologickým přístupem

Také se těšíte, až za okny budou poletovat sněhové vločky a vy se pohodlně usadíte s šálkem dobrého čaje na gauč a budete sledovat plamínky v krbu? Nemůžete se dočkat, až doma konečně zatopíte v kamnech, jež budou ohřívat místnosti zase až do jara? Máme pro vás zajímavý tip. Zapomeňte letos na tahání se s těžkými poleny dřeva či nákup drahých pelet. Zkuste to ekologicky a zároveň ekonomicky s briketami.

Jak vznikají brikety?

Proces výroby není nijak drahý, proto vám učarují i výsledné ceny za brikety. V první fázi se musí vysušit kvalitní piliny, jež jsou následně drceny na extrémně jemnou hmotu. Intenzivním sušením dochází k minimalizaci vlhkosti. Teprve poté se mohou piliny při vysokých teplotách a tlakem lisovat do tvaru briket, což ve výsledku znamená výlisky s vysokou hustotou ve tvaru kvádru. Na brikety se používají pouze kvalitní piliny, hobliny či očištěná kůra. Během jejich spalování nedochází k nadměrné produkci popela, naopak jedná se o velmi ekologické topivo, přičemž popel lze navíc kompostovat. Pro někoho jsou dřevěné brikety jasnou volbou právě díky výrobě z biomasy, jež je ekologická, někdo jiný zase oceňuje vysokou výhřevnost, snadnou manipulaci a přenos briket a pro někoho jiného je klíčová cena. Ta se řadí u dřevěných briket mezi nejlevnější, a tím pádem dělá z briket alternativu ekonomicky dostupného zdroje tepla.

Kompletní výběr online

Na českém trhu existuje celá škála briket od různých výrobců. Proto neváhejte navštívit online obchod, kde seženete právě nyní zajímavé brikety s dopravou po celé České republice. V nabídce nechybí třeba noční brikety s vysokou výhřevností či jiné modely zpracované z biomasy tvrdých stromů. Při odběru více než jedné palety briket získáváte dopravu zdarma. Stále tak máte šanci připravit se na zimu včas a za výhodné ceny, ostatně posuďte sami.