Dřevěné pelety vám pomohou ušetřit

Chcete ušetřit za své náklady na bydlení? Zkuste se zamyslet, proč ještě doma netopíte peletami. Již 120 000 českých domácností si spočítalo, že je tento způsob topení vyjde mnohem levněji, než užívání jiného způsobu otopu (koksu, uhlí, topného oleje, dřeva, ba dokonce i plynu.).

Pakliže srovnáme dosavadní nejvýhodnější topení plynem, které normální rodinu žijící v rodinném domě vyjde ročně průměrně na 35 000 korun, při topení peletami ušetříte přibližně 10 000 korun. Výhod topení peletami je však víc. Pro jejich lepší pochopení si však nejprve řekneme, co to vlastně pelety jsou.

Co jsou pelety?

Historie pelet se začala psát v Americe přibližně před 30 lety, odkud se postupně dostaly do celého světa. V posledních letech jejich obliba narůstá i u nás. Pelety totiž prezentují dokonalé zpracování dřeva do poslední třísky, což je velmi ekonomické i ekologické. Pelety se vyrábí ze dřevního odpadu, přesněji hoblin nebo pilin, jež vznikají při práci se dřevem. Pelety se vyrábí peletárnách, kde speciální silné lisy k sobě slisují piliny a hobliny (zahřáté na 100 stupňů Celsia) do úhledných válečků o průměru 6 mm a velikosti cca 5 – 40 mm. K tomu, aby pelety držely při sobě, nepotřebujete žádné lepidlo, zahřátá změklá celulóza je nahradí.

Výhody užívání pelet

Kromě úspory za náklady na topení je nutno zmínit i ekologické aspekty, které šetří přírodu. Jde o důkladnou spotřebou dřevního odpadu a minimální tvorbu emisí. Kromě toho však jistě oceníte i jejich dobrou skladnost. Kotle na pelety disponují vysokým komfortem, snadnou obsluhou, čistou prací a minimalní potřebou vaší asistence. Topení s peletami je tedy i velice pohodlně. Vzniklý popel je navíc i skvělým hnojivem.

Kde koupit pelety nejvýhodněji?

Pro nákup pelet je nejvhodnější doba nákupu mimo topnou sezónu, kdy jsou nejlevnější. Pelety nakupujte pouze u certifikovaných výrobců, jež nabízí pouze kvalitu. Předním českým internetovým prodejcem a výrobcem pelet a dalšího topiva je společnost OPTIMTOP s. r. o.. Pelety nabízí za velmi příznivé ceny, a pokud si jich objednáte celou paletu, dovezou vám je kamkoliv v České republice zdarma. Více informací naleznete na www.optimtop.cz.