Medový Jack Daniel’s

Jack Daniel’s Tennessee Whiskey patří k těm nejprodávanějším skotským na světě. Lidé milují její příjemnou vůni a hebkou, a přesto výraznou chuť. Toto “pánské” pití dokáže obzvláště v parných dnech osvěžit. Stačí jen, když whisky vychladíte na tu správnou teplotu (-18 stupňů Celsia) nebo namícháte nějaký drink.

Výroba Jack Daniel’s Tennessee Whiskey

Historie značky sahá až do roku 1886, kdy ji v americkém městě Lychburg ve státě Tennessee založil Jack Daniel. Fabrika ve stejném městě funguje do dnešních dnů, i když ve městě vládne doposud prohibice od roku 1909. V roce 1956 firmu odkoupil Brown-Forman Corporation, jenž vyrábí i jiný kvalitní alkohol.

V čem tkví tajemství Jack Daniel’s?

Skotská Jack Daniels se vyrábí z kukuřice, žita a sladového ječmene. Tajemství výtečné chuti whiskey nespočívá v samotné destilaci, ale v procesu zvaném Charcoal Mellowing, jenž spočívá v pomalé filtraci (překapávání) přes třímetrovou vrstvu dřevěného uhlí z javoru cukrodárného. Po filtraci je pak alkohol uložen do speciálních sudů vyrobených z bílého amerického dubu, které si také sami vyrábějí.

Druhy Jack Daniel’s whiskey

  • Jack Daniel’s old whiskey No. 7 – vlajková skotská společnosti. Whisky se po filtraci uloží do sudů, kde je uložena po dobu 4 let.
  • Gentleman Jack – Velmi jemná whisky s velmi výraznou chutí, jež je způsobena dvojí filtrací přes dřevěné uhlí. K druhému procesu tzv. Charcoal Mellowing přitom dochází po staření v sudech před konečným stočením do láhví.
  • Jack Daniels Single Barrel pochází z jednoho sudu, který je uložen ve výšce, kde je opakovaně vystaven velkým výkyvům teplot. Každý rok se jej vyrábí pouze malé limitované množství.
  • Jack Tennessey Fire je absolutně žhavá novinka. Na její výrobu se užívá Jack Daniel’s old No. 7 a skořicový likér (tvoří ho minimálně 20%).
  • Winter Jack je speciální zimní linie skotské, jehož součástí je i jablečný likér a další koření.
  • Green Label, lehčí verze Jack Daniel’s whiskey, která se vyrábí za užití základní Jack Daniels old No.7 whiskey. Tento druh Jack Daniel’s se neprodává všude.
  • Silver Label představuje speciální whiskey určenou pouze pro vývoz.
  • Jack Daniel’s Tennessee Whiskey je jednou z nejoblíbenějších druhů této skotské, která se vyrábí z Jack Daniel’s old whiskey No. 7 a medového likéru. Jack Daniels Honey chutná nejlépe vychlazená na – 18 stupňů, kdy nejlépe vyzní její chuť. Ta je jemná, sladká, plná čokolády a pralinek.

Užijte si léta se skvělou dobře vychlazenou whiskey Jack Daniel’s, levně ji můžete zakoupit ve specializovaném obchodě www.alkohol.cz. V obchodě máte na výběr z vícero druhů whisky této značky.